VIDEO: V noci vypukol požiar v opustenej policajnej ubytovni na Saratovskej ulici - vyšetrovať sa to nebude!

11.6.2021

Zdroj: FB Dúbravka F.Š.

Páčil sa vám článok?

Policajná ubytovňa na Saratovskej ulici je prázdna, teda presnejšie neobývaná a nevyužívaná už niekoľko rokov. Preto mnohých obyvateľov Dúbravky prekvapil nočný požiar, ktorý vznikol v noci zo štvrtka na piatok na 9. poschodí tejto opustenej budovy. O pol druhej privolaní hasiči s ním zápasili takmer až do šiestej rána! Pri požiari našťastie nikto nezahynul ani sa nezranil...

Fotografia z požiaru sa objavila ešte v noci aj na sociálnej sieti v skupine Dúbravka. "Čo sa to tam deje? Kukám z okna. Už je tam päť hasičských áut. Aj kanále otvárajú všade!," pýtala sa pani Michaela. Patrik sa domnieval, že oheň mohli založiť ľudia bez domova, ak do opustenej ubytovne prenikli, prípadne v nej prespávajú a v noci si buď prikurovali alebo niečo opekali. Pán Zdeněk bol  naopak presvedčený, že by v tomto prípade mohlo ísť aj o úmyselné založenie požiaru: "Treba znížiť hodnotu pred odpredajom."  Podobne ako Stanko, ktorý napísal: "Hneď bude lepšia cena." Nahnevaný bol aj pán Michal: "Nájomných bytov je málo a takto sa štát stará o svoj majetok. Je to prázdne a nič sa s tým nerobí, namiesto toho, aby sa to revitalizovalo a slúžilo na to, na čo to bolo postavené."

Mestská časť Bratislava - Dúbravka zverejnila dnes video zhorenej ubytovne, pričom v tejto súvislosti uviedla, že miestna samospráva niekoľkokrát písomne oslovila rezort MV SR a žiadala o stretnutie s cieľom riešenia budúcnosti opusteného objektu.

Zatelefonovali sme ráno na operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru hlavného mesta SR Bratislavy, kde nám službukonajúci dôstojník povedal, že hlásenie o požiari dostali o 1:30 h a na miesto vyrazilo celkovo 29 príslušníkov HaZZ s ôsmymi kusmi hasičskej techniky. Požiar dostali pod kontrolu, teda podarilo sa im oheň uhasiť o 5:30 h. "Príčiny vzniku požiaru zatiaľ nie sú známe a teda nevieme, či bol založený úmyselne alebo vznikol z nedbanlivosti. Budova policajnej ubytovne na Saratovskej ulici patrí Ministerstvu vnútra SR, takže vyšetrovanie príčin požiaru by pravdepodobne mali viesť poverení príslušníci Policajného zboru SR," dodal dispečer. "My sme na mieste požiaru hneď ráno boli a preverili sme, že sa v opustenom objekte žiadne obete ani zranené osoby nenachádzajú. A škody sú minimálne. Preto ani nebol dôvod na začatie vyšetrovania," povedal nám hovorca Krajského riaditeľstva PZ SR v Bratislave Mgr. Michal Szeiff. Podľa neho ide o neobývanú a nevyužívanú budovu, do ktorej dosť často prenikajú rôzne osoby či už ľudia bez domova alebo fanúšikovia tzv. urbexu, teda nakrúcania videí v opustených objektoch. 

Zdroj: Google Maps

​Pred niekoľkými týždňami sa medzi nich zaradil aj Vladimír Hutta z Lamača spoločne so svojou dcérou Johankou, ktorý v policajnej ubytovni na Saratovskej nakrútil a následne zverejnil nasledujúce zábery: 

"Následne si ma predvolali policajti na Obvodné oddelenie s tým, že som bez povolenia vnikol do ich objektu. Vysvetlil som im, že dieru v plote areálu objavil náš pes a my sme si žiadne okno ani dvere do ubytovne nasilu neotvorili. Normálne sa nám dnu podarilo za pomoci rebríkov do budovy dostať a neboli sme v ten deň jediní. Stretli sme dnu viacerých fanúšikov Urbexu, pre ktorých bol interiér policajnej ubytovne tiež veľkým lákadlom. Žiadnych ľudí bez domova, ktorí by tu bývali alebo prespávali, sme v nej však nevideli," povedal pre Bratislavské noviny Vladimír Hutta, o ktorom sme nedávno písali v súvislosti s jeho nevšednou iniciatívou ako si vyriešiť vlastné bývanie.

Otecko zverejnil inzerát, že doopatruje seniora výmenou za rodinný dom a poriadne tým mnohých nahneval!

"Sme otec s dcérkou a hľadáme staršieho človeka z BA, ktorého by sme doopatrovali výmenou za rodinný dom v Bratislave. Sme bratislavská kresťanská rodina s dobrým vychovaním, ja pracujem ako IT technik vo svojej firme a moja dcérka Johanka chodí na ZŠ Matky Alexie," píše pán Vladimír Hutta v úvode svojho inzerátu, ktorý bol počas víkendu zverejnený vo viacerých FB skupinách...

​(ars)

Páčil sa vám článok?