FOTO: Neuveriteľná drzosť na pokračovanie - nakreslené značky na aute vymenil za tabuľky s EČV z iných vozidiel!

20.2.2020

Zdroj: koláž abn

Páčil sa vám článok?

Tento týždeň sme vás informovali o prípade muža, ktorému polícia zadržala po nehode jeho auta tabuľky s EČV. Nakoľko chcel svoje vozidlo predať, tak si nakreslil nové značky a včera už mal na svojej červenej honde pre zmenu tabuľky z dvoch úplne cudzích áut. Členovia skupiny HAKA však k automobilu zaparkovanému v Karlovej Vsi zavolali policajtov a tí mu obe tabuľky odobrali. Čo bude ďalej?

Na to, že príbeh pána Pavla M. má svoje pokračovanie upozornil zakladajúci člen skupiny HAKA (Hľadá sa auto krádeže automobilov) na ich oficiálnej facebookovej stránke pán Štefan Farkaš, ktorý včera večer napísal: "Story pána pokračuje. Už značky nemaľuje. Už si ich berie z iných vozidiel. Polícia obe ukradnuté ŠPZ zaistila. Ďakujeme!" 

Zdroj: FB HAKA

FOTO: Policajti mu po nehode zobrali z auta tabuľky s evidenčným číslom, ale pozrite, ako sa vynašiel...

Pred pár dňami došlo v Bratislave k nehode medzi dvomi osobnými automobilmi, po ktorej policajti zabavili vodičovi červenej hondy tabuľky s evidenčnými číslami vozidla. Vlastník auta pravdepodobne nemal v poriadku ani doklady o technickom stave vozidla, čo mohlo byť tiež jedným z dôvodov na odobratie tabuliek s EČV. On sa však rozhodol, že bez "značiek" jeho automobil nemôže zostať a vymyslel veľmi originálne riešenie, ktoré asi nie celkom v súlade so zákonom...

​Policajnému výjazdu predchádzal príspevok jedného z členov spomínanej FB skupiny, ktorý napísal:  "Dobrý večer prajem, ospravedlňujem sa, nechcem rušiť, ale neviem či to riešiť, resp. kam to mám napísať. Pred časom ste dávali na FB príspevok, kedy červená Honda nabúrala nejaké auto, zobrali jej ŠPZ a majiteľ si nakreslil na papieri nové značky, na ktorých jazdí.. Teraz som to auto akurát videl, má aj vpredu aj vzadu ŠPZ, ale každá je úplne iná a ani jedna nepatrí tomu danému autu. Posielam aj foto, parkuje aktuálne na parkovisku pred Centrumom v Karlovej Vsi." 

Zdroj: FB HAKA

Obe tabuľky s EČV boli podľa aplikácie na vyhľadávanie značiek ukradnuté - značky BA 204 VI bola v pátraní od roku 2009 a tá druhá BA 995 TT zase pôvodne patrila nákladnému vozidlu a je v pátraní od roku 2011. Zdá sa, že pán Pavol M. je veľmi vynaliezavý a z porušovania nejakých pravidiel či dokonca zákonov si príliš veľké starosti nerobí. Podľa diskutujúcich ide o pomerne známu "firmu" - muža, ktorá sa vydáva za profesionálneho fotografa a uverejňuje napríklad na Bazoši na prvý pohľad lákavé, ale v skutočnosti pochybné inzeráty na predaj rôzneho tovaru alebo aj spomínaného automobilu Honda Jazz, pri ktorom uvádza, že auto má platnú STK ako aj emisnú kontrolu až do roku 2023, čo však evidentne nemôže byť pravda.

Zdroj: FB HAKA

​Policajti majiteľovi tohto vozidla už druhýkrát museli odobrať tabuľky s EČV, ale verejnosť sa obáva, že ani toto ho asi nezastaví... 

Existuje aj video z bezpečnostnej kamery na jednej z čerpacích staníc, na ktorom vidno červenú hondu i dotyčného pána ako sa pohybuje popri regáloch s tovarom, berie si z nich niekoľko čokoládových oblátok a odchádza s nimi bez platenia. Vyzerá to tak akoby ani nemal obavy, že by mohol byť za svoje konanie nejako stíhaný a potrestaný. Pritom polícia tvrdí, že minimálne za výrobu falošných tabuliek s EČV ako aj umiestnenie cudzích tabuliek s EČV na svoje vozidlo je možné požadovať za porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom a v súlade s ustanovením zákona o priestupkoch možno v takomto prípade vodičovi uložiť pokutu až do 300 eur a zákazom činnosti až na dva roky. Otázne však je či ho to zastaví, pretože podľa informácií od viacerých ľudí, ktorí s ním prišli do kontaktu v rámci riešenia dopravnej kolízie či nehody, tak pán Pavol M. nemá ani platné vodičské oprávnenie, teda vodičák...      

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.