Trest pre opitého vodiča: Jeho auto prepadlo v prospech štátu

22.12.2019
0

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Nepoučiteľný vodič Michal zrejme nečakal, aký trest ho postihne, keď ho policajti počas minulého týždňa v bratislavských Rusovciach opäť opitého prichytili za volantom.

"Policajti v mestskej časti Bratislava Rusovce zastavili motorové vozidlo Kia C´eed. Vodič bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky, ktorá mala prekvapivý záver. Dräger zobrazil hodnotu 0,93 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 1,94 promile. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. Tam bolo preukázané, že tohto konania sa v minulosti vodič už dopustil," informovali bratislavskí policajti na sociálnej sieti. 

Tvrdý trest pre vodiča však ešte len prišiel.  "Po vznesení obvinenia bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Pre účely trestného konania bolo predmetné motorové vozidlo Kia Ceed v zmysle § 89 Trestného poriadku zaistené, nakoľko sa jednalo o vec dôležitú pre trestné konanie a zo strany súdu pripadalo do úvahy uloženie trestu prepadnutia veci podľa § 60 ods. 1, písm. a Trestného zákona.Vec sa realizovala v tzv. „super rýchlom“ konaní, obvinený 36-ročný Michal M. z Bratislavy išiel pred sudcu v zákonom stanovenom čase – do 48 hodín," dodali policajti.

Prípad nakoniec dopadol tak, že Michal bol sudcom Okresného súdu v Bratislave V uznaný vinným, pričom uložený mu bol aj trest prepadnutia veci a to konkrétne osobného motorového vozidla Kia C´eed, ktoré sa stalo vlastníctvom štátu.

(ms) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.