FOTO a VIDEO: Mohlo 17-ročné dievča spadnúť z UFA na Moste SNP? Otestovali sme to na vlastnej koži

23.5.2019
Vyhliadka na Moste SNP -  drôty nie je ťažké roztiahnuť

Zdroj: Matúš Husár

Páčil sa vám článok?

Pád sedemnásťročnej dievčiny z vyhliadky na Moste SNP, ku ktorému došlo včera popoludní, vyvolal doslova zdesenie. Ako sa to vôbec mohlo stať?

Keď sme včera zverejnili informáciu o tínedžerke, ktorá spadla alebo zoskočila z 95 metrov vysokej veže nad Mostom SNP a skončila s ťažkými zraneniami v nemocnici, viacerí ste nám písali, že je to vzhľadom na zabezpečenie vyhliadky prakticky nemožné. Na Most SNP a miesto nešťastia sme sa preto dnes vybrali s kamerou.

Zaparkovaný Volkswagen Passat, na ktorý dopadla nešťastná dievčina, sa na mieste už nenachádza, stopy po hroznej udalosti však ešte nezmizli. Ostali tu ešte kúsky rozbitého zadného skla vozidla, črepiny svetiel a dokonca i ponožka, ktorá dievčaťu pravdepodobne patrila. Zranená tínedžerka totiž vo chvíli, keď ju odvážali záchranári, ležala na mieste bosá a bez ponožky.

Zdroj: Matúš Husár

"Oznámenie o nehybnom tele ženy nachádzajúcom sa na osobnom vozidle zaparkovanom na parkovisku pod Mostom SNP sme prijali krátko po 16.15 hod. popoludní. Žena mala s najväčšou pravdepodobnosťou padnúť z vyhliadky situovanej nad Mostom SNP.  Neplnoletá osoba bola so zraneniami prevezená do jednej z bratislavských nemocníc," povedala nám k prípadu ešte včera bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková

Napriek včerajším udalostiam bola vyhliadka otvorená i dnes. Dole sme jednoducho zaplatili a vyviezli sa výťahom. Hore fúkal neobyčajne silný vietor a na naše konanie nedozeral už nikto. 

Ako sa môžete presvedčiť i v našej fotogalérii, vypadnúť z vyhliadky nešťastnou náhodou bez toho, aby ste sa na tom podieľali zámerným alebo krajne nezodpovedným konaním, je prakticky nemožné. Musíte totiž najskôr vyliezť na cca  jeden meter vysoký múrik. Napriek tomu vás od okolia ešte stále oddeľujú drôty. Ako sme však vyskúšali, nie je problém otvor medzi nimi roztiahnuť a dostať sa za ne. Musíte však vynaložiť námahu. Následne sa však stále nenachádzate "vo vzduchu", pod vami je ešte strecha reštaurácie UFO, takže z vyhliadky sa dostanete najskôr na šikmú plechovú strechu, z ktorej sa však môžete veľmi ľahko zošmyknúť. Na okraji strechy už samozrejme žiadne zábrany nie sú.

FOTOGALÉRIA:

​Ako sme si overili, dievčina musela včera vedome prekonať dve prekážky - múrik i drôty a následne sa dostala na strechu. Nie je to však nemožné. Čo ju k takémuto konaniu viedlo, sa môžeme len domnievať. K nešťastiu mohlo dôjsť i tak, že sa napríklad mohla snažiť vytvoriť pútavý záber vo výške, no na vrchole veže fúka naozaj mimoriadne silný vietor. Včera navyše pršalo, takže sa ľahko pošmyknete. 

VIDEO:

Hoci sa na vyhliadke nachádzalo dosť turistov (v daždi ich bolo pravdepodobne menej), počas nášho pobytu na veži sme sa tu niekoľkokrát ocitli úplne sami. Podľa najnovších informácií dievča s ťažkými zraneniami stále leží v jednej z bratislavských nemocníc.

​(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.