Správy z podsvetia 01/1999

31.12.2008
0
Páčil sa vám článok?

NA HODŽOVOM NÁMESTÍ v sporiteľni strážna služba zadržala dve osoby, ktoré odcudzili kufrík a tašku. Dieťa ukradlo veci poškodenej a odovzdalo ich matke, ktorá vyšla von z objektu. Policajti zistili, že ide o Ameliu B. a Čelju D. z Bulharska.

NA PANSKEJ ULICI došlo k vlámaniu do kancelárií 1. národnej aukčnej spoločnosti. Páchateľ si po vylomení dverí odniesol ohňovzdornú skriňu s hotovosťou vyše 800 000 korún, valuty za 50 000 Sk a elektroniku, čím celková škoda predstavuje približne 1 milión Sk.

NA NÁMESTÍ 1. MÁJA prišiel do drogérie muž, preskočil pult a s britvou v ruke žiadal od predavačky peniaze. Člen strážnej služby, ktorý bol v sklade, zlodeja vyrušil a s policajnou hliadkou páchateľa - 22-ročného Ukrajinca zdržal.

NA MARIÁNSKEJ ULICI mala byť podľa neznámeho muža, ktorý volal na linku 158, uložená bomba. Policajti prezreli ulicu, ale výbušninu nenašli.

NA KARADŽIČOVEJ ULICI v jednom z bytov našli mŕtvolu neznámeho muža. Súdny lekár po obhliadke konštatoval, že smrť nastala pravdepodobne následkom užitia drog. Mŕtvy mal vyhrnutý rukáv na ľavej ruke a v okolí lakťovej jamky mal veľa stôp po injekčných vpichoch.

NA LENARDOVEJ ULICI sa snažila vyhodiť kompletné koleso z auta posádka Mitsubishi Colt, keď auto chcela skontrolovať policajná hliadka. Okrem 26-ročného vodiča Aladára K. boli vo voze dvaja spolujazdci - 23-ročný Peter O. a 19-ročná Ivana Ch. Policajtom sa priznali, že koleso ukradli zo škody Felicia na Námestí hraničiarov. Prípad preverujú na policajnom oddelení v Petržalke.

NA NÁMESTÍ HRANIČIAROV neznámy páchateľ ukradol zo zaparkovaného auta pištoľ ČZ kalibru 7,65 mm. Zbraň patrila 56-ročnému Bratislavčanovi, ktorý ju mal v legálnej držbe.

NA PANÓNSKEJ CESTE došlo k lúpežnému prepadnutiu. K poškodenému pristúpili dvaja zatiaľ neznámi páchatelia, pričom jeden pod hrozbou použitia zbrane žiadal peniaze. Obeti zobrali 100 korún v hotovosti a mobilný telefón Ericsson GH 388.

NA VRÁTNICU FIRMY VOLKSWAGEN v Devínskej Novej Vsi zatelefonoval neznámy chrapľavý mužský hlas, že v hale číslo 5 vybuchne bomba a zdôraznil, aby hrozbu brali smrteľne vážne. Vykonané policajné opatrenia však ani tentoraz hrozbu nepotvrdili. Po vykonanej prehliadke bola prevádzka v závode opäť obnovená.

NA ULICI JÁNA SMREKA 20-ročný Jaroslav R. zastavil 20-ročného Američana a prinútil ho vojsť do domu. Spolu so 17-ročnou Janou B. ho mal zastrašovať, že mu prestrelí nohy a násilím mu vziať 200 dolárov. Policajti ho zadržali a obvinili z trestného činu lúpeže, pričom predviedli aj jeho spolupáchateľku.

NA HODONÍNSKEJ ULICI neznámy páchateľ odcudzil nákladné motorové vozidlo Tatra 815 s hydraulickou rukou EČV BA-145 BA. Na ložnej ploche bol naložený stavebný stroj UNC zn. Locust 750. Poškodenej firme Kiris so sídlom v Bratislave vznikla škoda 5,7 milióna korún.

(his)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.