Dráma na Štrkoveckom jazere: Zúfalá majiteľka sa len prizerala, ako sa pod jej psom preboril ľad...

22.1.2021

Zdroj: koláž abn

Páčil sa vám článok?

Štrkovecké jazero je miestom, kam ľudia chodievajú aj počas zákazu vychádzania na prechádzky do prírody. Niektorí behávajú okolo vodnej plochy, iní sem chodia na prechádzky so svojim štvornohými miláčikmi. Keď však zabudnú, že psi by mali byť počas venčenia na vôdzke, tak sa môže stať niečo podobné ako sa tu prihodilo včera, keď nielen psovi išlo o život...

 "Vo štvrtok 21.1.2021 som bol svedkom záchrannej akcie na Štrkoveckom jazere. Jedna pani mala uvoľneného malého maltezáčika, ten sa naháňal za vtákmi a tak z brehu vybehol na ľad. Až keď pochopil, že sa mu to nejako šmýka a zospodu na labky ho to riadne chladí, tak sa vybral po ľade akoby smerom k paničke. Žiaľ, prišiel na miesto tenkého ľadu a preboril sa do vody. Tak som si hovoril - amen, ak ho nikto v tej zime nevytiahne z vody, veď bol asi 10 metrov od brehu. A predstavte si, že nejaký chlapík v strednom veku sa vyzul a komplet oblečený - ešte aj v zimnej bunde - vošiel do vody, rozrážal tú tenkú vrstvu ľadu, potom priplával k psíkovi, zachytil ho a vyplával s ním na breh. Úžasné! Bolo to naozaj už v poslednej chvíli, psíkovi sa už po márnej snahe vyplávať z preboreného kruhu v ľade strácala hlava pod hladinou, aj keď sa veľmi snažil "hrabať" studenú vodu. Chlapík celý mokrý hneď utekal k svojmu autu. Mal tam zaparkovaný nejaký minivan a pravdepodobne hneď odišiel domov sa osprchovať a prezliecť," napísal na svoj FB profil pán Vladimír, ktorý chcel tomuto hrdinovi vyjadriť aspoň na sociálnej sieti vďaku a to aj za majiteľku psíka, ktorá nerešpektovala pravidlá, na ktoré upozorňujú tabuľky rozmiestnené po okolí jazera, aby sa psy nedostávali do kontaktu s vodným vtáctvom!

"Niektorí ľudia fakt nerešpektujú tie tabuľky, ktoré sú po okolí jazera rozostavané, teda že púšťajú psov aj takto voľne pobehovať a tí, samozrejme, majú tendenciu sa "hrať" a naháňať vtákov pri jazere a keď je zamrznuté, tak aj po ňom.  Snáď sa tá pani - majiteľka psíka - po tejto dráme poučila," dodal Vlado.

Zdroj: koláž abn - FB Štrkovecké jazero

​Niektorí ľudia nielenže zákazové tabule nerešpektujú, ale nájdu sa aj takí, čo sú schopní ich povytrhávať zo zeme...

Ten pre Bratislavské noviny opísal záchrannú operáciu ešte detailnejšie: "Odvážny záchranca mohol mať tak 30 až 40 rokov, na sebe mal tepláky a zimnú bundu, s ktorou vbehol do vody. Asi si myslel, že kým príde k psíkovi, nebude sa breh tak rýchlo zvažovať dole (asi sa tam nikdy predtým nekúpal), ale keď videl, že inak sa k psíkovi nedostane, tak išiel ďalej a tam už musel zaplávať. Jeho tvár si neviem vybaviť, bol som dosť ďaleko, ale určite to bol taký športový typ a možno tam chodí behávať. Ešte som si pomyslel, že ak nabral odvahu ísť do tej studenej vody, tak patrí k "ľadovým medveďom", teda otužilcom. Pretože poviem vám pravdu, ja by som skončil asi so silným zápalom pľúc.

(ars)

Páčil sa vám článok?