FOTO: Andrej Kiska vyprázdňoval Prezidentský palác - pozrite sa, koľko darov museli poodvážať!

15.6.2019

Zdroj: FB R.K.

Páčil sa vám článok?

V našom hlavnom meste sa dnes koná inaugurácia novej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorej sídlom bude Prezidentský palác na Hodžovom námestí, kde vystrieda svojho predchodcu Andreja Kisku. Ten včera balil všetky veci, ktoré mu patrili alebo ich dostal do daru. Išlo doslova o stovky rôznych predmetov - obrazov, kníh, sošiek, valašiek, diel ľudového umenia a iných artefaktov...

Zdroj: FB R.K.

​Medzi darmi nechýbali ani tieto maľované portéty prezidenta Andreja Kisku...

Zdroj: FB R.K.

​Celkovo sa za päť rokov jeho funkčného obdobia nahromaždilo v Prezidentskom paláci viac než 1000 darov...

Zdroj: FB R.K.

​Zdá sa, že hlava štátu podostávala najviac najrôznejších knižných publikácií...

Zdroj: FB R.K.

​Obrazov sa tiež za päť rokov nazhromaždilo toľko, že by sa asi ani nezmestili na steny Prezidentského paláca...

Zdroj: FB R.K.

​Viaceré obrazy pravdepodobne nakreslili alebo namaľovali deti...

Zdroj: FB R.K.

​Len valašiek Andrej Kiska vlastnil viac než celá Jánošíkova družina...

Zdroj: FB R.K.

​Aký osud vlastne všetky tieto predmety a dary čaká? "Pár vecí si zobral, potom pozval všetkých zamestnancov Kancelárie prezidenta, aby si jeden dar ako suvenír zobrali aj oni. A stovky veci putovali do komunitného centra na východné Slovensko. Neexistuje na to žiadne písané pravidlo. Sú to tisíce kníh, sošiek, hrnčekov, vyrezávaných figúriek, vázičiek, obrazov a obrázkov Bola by škoda držať niekde v sklade na veky vekov a preto sa prezident Kiska rozhodol tieto veci ďalej darovať a verí, že ich ľudia dobre využijú. Naozaj nemal šancu si všetko odniesť domov," napísal k fotografiám zverejneným na sociálnej sieti prezidentov hovorca Roman Krpelan. "Napríklad ja som si zobral jednu malú motyčku do záhrady," dodal. 

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.