• Naša téma
  • 12.06.2019 13:30

VIDEO: Spevák Marián Greksa oslávil 60. narodeniny - spôsob, akým mu k jubileu gratulovali, vás určite pobaví!

0 0
Zdroj: FB M.G.

Toto by ste pri známom rockerovi - spevákovi Mariánovi Greksovi asi nečakali! Ten včera oslávil okrúhle životné jubileum - 60 rokov a pri tejto príležitosti zažil v obci, kde spolu s manželkou a dcérou býva, aj jedno netradičné narodeninové prekvapenie...

"Hen. Aký ja som populárny u nás na dedine," napísal spevák Marián Greksa k videu, ktoré dnes ráno zverejnil na sociálnej sieti.

Z textu, ktoré klasickým monotónnym hlasom prečítala pracovníčka obecného úradu je zrejmé, že objednávateľkou tejto pre veľa dedín možno klasickej, ale pre rockera trochu nevšednej formy gratulácie, je jeho súčasná manželka Alena, s ktorou majú dcérku Mariannku. Marián Greksa má okrem bohatej hudobnej kariéry za sebou aj niekoľkoročné pôsobenie v komunálnej politike, keď bol v minulom volebnom období mestským ako aj petržalským poslancom a v súčasnosti sedí v župnom zastupiteľstve. Jeho azda najväčším hitom bola skladba Amerika, Afrika, paradajka, paprika, ktorá vznikla v roku 1986 počas jeho pôsobenia v skupine Demikát:

Porozuhodný dobový videoklip vznikol aj ku skladbe Ja som bača veľmo starý, v ktorom sa okrem členov kapely Demikát objaví napríklad aj herečka Zuzana Fialová:

Marián Greksa pôsobil aj v skupine Modus a pesničku z jeho repertoáru si zaspieval aj v programe Legendy popu:

   

Marián Greksa v deň svojho životného jubilea zverejnil na svojom facebookovom profile aj tento dojímavý osobný status: "Dnes mám narodeniny. 60 rokov. Dožil som sa ich.Veľmi zle som spal a budil som sa každú chvíľu. Tak nejako som bilancoval svoj život a mám čudne zmiešané pocity. Je to smútok, ľútosť, šťastie a hlavne vďačnosť. Smútok a ľútosť nad tým, že ani môj otec, ani jeho mladší brat (môj strýko) a ani ich otec (môj starý otec) sa nedožili svojej šesťdesiatky. Starý otec umrel pár mesiacov pred svojou šesťdesiatkou na cukrovku, ktorú si doniesol z koncentračného tábora, otec dostal prvú porážku ako 57-ročný, kde ochrnul na pol tela a druhá porážka ho zabila tesne pred jeho šesťdesiatkou a strýko umrel tak isto pár mesiacov pred šesťdesiatkou na rakovinu, ktorá mala veľmi rýchly priebeh. Bolo a je mi to stále veľmi ľúto. V tomto “závode” som “vyhral”. Ja som sa šesťdesiatky dožil. V plnom zdraví a bez tabletiek. Jediný problém je boľavé koleno. Aj keď by som bol najradšej, keby sme sa všetci postupne dožili aspoň osemdesiatky, ak nie deväťdesiatky. Je mi ľúto, že sa mojej šesťdesiatky nedožila moja 84-ročná mama, ktorá umrela pred mesiacom a smrť bola pre ňu vykúpením po ťažkej a bolestivej chorobe."

Zdroj: FB M.G.

​"A na druhej strane som veľmi vďačný bohu za to, že mi doprial a praje krásny život v zdraví, spokojnosti, prácu, ktorá ma baví a rodinu, ktorú milujem. Dokonca dve rodiny. Prvú, kde sme v petržalskom paneláku s bývalou manželkou vychovali do dospelosti dvoch synov, ktorí dnes majú 34 a 29. Pred siedmimi rokmi mi osud priviedol do života ženu, ktorú milujem stále viac a viac. Ženu, ktorú si veľmi vážim a rešpektujem za jej múdrosť a rady, ženu, ktorá ma učí,ako sa stať lepším otcom, ženu , ktorá mi porodila pred štyri a pol rokmi môj najväčší poklad, našu dcéru, ženu najženskejšiu so všetkými ženskými kladmi aj zápormi. Som veľmi šťastný, že sme spolu, aj s našou nádhernou dcérou. Žijeme jeden kľudný dedinský život v dome s troma psami a troma mačkami. Dnes budem oslavovať narodeniny v kruhu veľkej rodiny. Bude tu chýbať pár ľudí, ktorých milujem, ale všetci tí, ktorí tu budú, sú moji najbližší, ktorých mám plné srdce, ktorých milujem a mám rád. Ďakujem ti, pane bože."

Mariánovi Greksovi želajú všetko najlepšie k narodeninám aj Bratislavské noviny!

(ars)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.