• Naša téma
  • 18.03.2019 11:59

VIDEO: Vypredaný bratislavský Istropolis postavil na nohy nebohý Karol Duchoň

0 0
Zdroj: FB The Duchon´s

Veľká sála bratislavského Istropolisu sa počas uplynulého víkendu zaplnila až štyrikrát do posledného miesta a to vďaka už nežijúcemu spevákovi Karolovi Duchoňovi. Tomu sa rozhodli vzdať poctu súčasní slovenskí umelci v hudobno-tanečnom projekte The Duchon´s, ktorý mal počas prebiehajúceho slovenského turné zastávku aj v našom hlavnom meste.

"Začínali sme 8. marca v Michalovciach a celkovo by sme mali odohrať18 koncertov v rôznych slovenských mestách. Trošku sme sa obávali či prídu ľudia aj v Bratislave, ale zbytočne, pretože oba pôvodne naplánované koncerty sa nielenže vypredali, ale museli sme v nedeľu poobede pridať ešte jeden mimoriadny, aby sme upokojili divácky záujem Bratislavčanov," povedal Ján Ďurovčík - autor a režisér projektu The Duchon´s. Skladby fenomenálneho speváka Karola Duchoňa prearanžoval do modernejšej podoby dirigent a skladateľ Tono Popovič a o interpretáciu piesní sa postarali Patrik Vyskočil, Lukáš Pišta, Michal Candrák, Barbora Hlinková, Lenka Machciníková a Radka Šutláková. O atmosféru sa starali aj samotní diváci, ktorým bolo nielenže dovolené používať mobilné telefóny, ale napríklad pred pesničkou Uspávanka boli dokonca vyzvaní, aby v nich zapli baterky a využili ich na vytváranie svetelných efektov v hľadisku.  

Nechýbala ani videoprojekcia a zábery na slávneho slovenského speváka, ktorý zomrel v roku 1985 ako 35-ročný. Jedna z piesní dokonca zaznela aj v jeho jedinečnom podaní sprevádzaná triom už spomínaných mladých vokalistiek. Samotný program bol kombináciou hudby, tanca a hovoreného slova, ale nešlo o klasický muzikál. Reportáž z bratislavského predstavenia, ktoré sa konalo v nedeľu priniesla vo svojej spravodajskej relácii aj RTVS: 

Diváci sa mali možnosť dozvedieť všeličo o minulosti a tvorbe Karola Duchoňa, ale zároveň sa tvorcovia projektu The Duchon´s pohrali aj s variáciami na tému ako by asi zneli jeho pesničky v iných programoch a žánroch a tak pripomenuli zábavnú televíznu reláciu Ein Kessel Buntes, oživili Freddieho Mercuryho zo skupiny Queen, opäť dali dokopy britskú dievčenskú formáciu Spice Girls a nechýbal ani hip-hopový kráľ Rytmus, teda presnejšie jeho imitácia. 

Zdroj: FB B.H.
     

Účinkujúci herci sa neustále snažili o interakciu s publikom a počas predstavenia niekoľkokrát opustili pódium a vybehli medzi ľudí, aby ich rozlieskali, rozospievali či dokonca roztancovali.

To sa vo finále programu dokonale podarilo, pretože pesničku V slovenských dolinách od hudobného skladateľa Petra Hanzelyho a textára Ľubomíra Zemana už spievali všetci prítomní a počas skladby Čardáš dvoch sŕdc a záverečných vypaľovačiek Mám ťa rád a Tancujem s tebou rád už bol na nohách celý Istropolis a pri záverečných tónoch poskakovali dokonca ešte aj produkčné v zákulisí.

To už v prvej rade o dušu spievala a tancovala aj Danka - dcéra Karola Duchoňa, ktorá si bola pozrieť predstavenie spoločne s mamou Elenou a priateľom Tomášom. "Všetkým sa nám to veľmi páčilo. Bola to naozaj dôstojná pocta môjmu otcovi," povedala pre Bratislavské noviny. 

(ars)  

 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.