• MS v hokeji 2019
  • 11.05.2019 22:51

FOTO a VIDEO: Ako to funguje vo fanzóne pred Istropolisom? Čo vám zabavia a koľko dáte za hot dog?

0 0
Zdroj: nc

Hokejový šampionát prebieha druhým dňom a my sme sa boli počas zápasu Slovensko - Fínsko (prehrali sme 2:4) presvedčiť, čo všetko čaká navštevníkov v jedinej fanzóne v hlavnom meste, v priestore pred Istropolisom. Atmosféra bola naozaj hokejová, no niektoré veci by ste asi nečakali.

V okolí podchodu na Trnavskom mýte a Istropolisu pri všetkých priechodoch pre chodcov hliadkujú policajti, chodci tak cez priechod prechádzajú bezpečne a kontrolovane.

Vstup do oplotenej fanzóny je voľný. Tesne pred začatím priameho prenosu večerného zápasu nášho tímu s Fínmi sa tvorili pred vstupom rady, pretože každý návštevník kvôli bezpečnosti musel prejsť elektronickou kontrolou. Následne vás kontroloval SBS-kár. Ak zapípate, a týka sa to aj dám, musíte napríklad otvoriť kabelku. A čo všetko vám pri vchode zabavia, si pozrite v našej fotogalérii. Vezmú vám plastové fľaše, plechovky, deodoranty, čipsy, čokoládové tyčinky, dáždniky a dokonca i perá. Kontrola je teda naozaj podrobná, no s poznámkou, že si to môžete vyzdvihnúť, keď budete odchádzať.

V priestoroch hokejovej fanzóny nájdete rôzne stany, v ktorých sa zabavíte, pre malých aj veľkých návštevníkov je prichystané napríklad maľovanie slovenských symbolov na tvár, strieľanie puku do bránky alebo rozmanité súťaže, napríklad môžete vyhrať toľko piva v plechovkách, koľko sami vážite.

Čo sa týka občerstvenia, kúpite tu hot-dog (60 g za 3,50 eura), grilovanú klobásu (6 eur), pochutiť si môžete aj na grilovaných barbecue kuracích krídelkách, rezni (rezeň v žemli 6 eur)  či pečenom bravčovom kolene (15 eur). Z alkoholu tu nájdete tradične pivo, za 0,4 l zaplatíte 2,5 eura, z tvrdého alkoholu vodku a borovičku (2,5 eura),  za rum, gin a tequilu demänovku či whisky zaplatíte 3,5 eura. Pre dámy je v ponuke obľúbené prosecco či víno. Vratná záloha za pivový pohár sú 2 eurá (cenníky nájdete vo fotogalérii).

FOTOGALÉRIA:

Fanzóna počas zápasu Slovensko - Fínsko

​Vonku pred oploteným areálom fanzóny sa zdržovali skupinky ľudí, hlavne mladých, ktorí sa rozhodli sledovať zápas z tohto miesta aj hlavne kvôli tomu, že si so sebou doniesli vlastné drinky. 

(nc)

Počas hokejového šampionátu sú v pohotovosti aj naši hygienici. Na mušku si vzali reštaurácie, bufety, zmrzlinárne, preverujú tiež kvalitu pitnej vody. Pri takýchto masových podujatiach je totiž hrozba infekcií oveľa vyššia.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.