FOTO a VIDEO: Ako to funguje vo fanzóne pred Istropolisom? Čo vám zabavia a koľko dáte za hot dog?

11.5.2019
0

Zdroj: nc

Páčil sa vám článok?

Hokejový šampionát prebieha druhým dňom a my sme sa boli počas zápasu Slovensko - Fínsko (prehrali sme 2:4) presvedčiť, čo všetko čaká navštevníkov v jedinej fanzóne v hlavnom meste, v priestore pred Istropolisom. Atmosféra bola naozaj hokejová, no niektoré veci by ste asi nečakali.

V okolí podchodu na Trnavskom mýte a Istropolisu pri všetkých priechodoch pre chodcov hliadkujú policajti, chodci tak cez priechod prechádzajú bezpečne a kontrolovane.

Vstup do oplotenej fanzóny je voľný. Tesne pred začatím priameho prenosu večerného zápasu nášho tímu s Fínmi sa tvorili pred vstupom rady, pretože každý návštevník kvôli bezpečnosti musel prejsť elektronickou kontrolou. Následne vás kontroloval SBS-kár. Ak zapípate, a týka sa to aj dám, musíte napríklad otvoriť kabelku. A čo všetko vám pri vchode zabavia, si pozrite v našej fotogalérii. Vezmú vám plastové fľaše, plechovky, deodoranty, čipsy, čokoládové tyčinky, dáždniky a dokonca i perá. Kontrola je teda naozaj podrobná, no s poznámkou, že si to môžete vyzdvihnúť, keď budete odchádzať.

V priestoroch hokejovej fanzóny nájdete rôzne stany, v ktorých sa zabavíte, pre malých aj veľkých návštevníkov je prichystané napríklad maľovanie slovenských symbolov na tvár, strieľanie puku do bránky alebo rozmanité súťaže, napríklad môžete vyhrať toľko piva v plechovkách, koľko sami vážite.

Čo sa týka občerstvenia, kúpite tu hot-dog (60 g za 3,50 eura), grilovanú klobásu (6 eur), pochutiť si môžete aj na grilovaných barbecue kuracích krídelkách, rezni (rezeň v žemli 6 eur)  či pečenom bravčovom kolene (15 eur). Z alkoholu tu nájdete tradične pivo, za 0,4 l zaplatíte 2,5 eura, z tvrdého alkoholu vodku a borovičku (2,5 eura),  za rum, gin a tequilu demänovku či whisky zaplatíte 3,5 eura. Pre dámy je v ponuke obľúbené prosecco či víno. Vratná záloha za pivový pohár sú 2 eurá (cenníky nájdete vo fotogalérii).

FOTOGALÉRIA:

​Vonku pred oploteným areálom fanzóny sa zdržovali skupinky ľudí, hlavne mladých, ktorí sa rozhodli sledovať zápas z tohto miesta aj hlavne kvôli tomu, že si so sebou doniesli vlastné drinky. 

(nc)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.