VIDEO: RTVS chystá novú vianočnú rozprávku - hudbu k nej nahrali rozhlasoví symfonici

18.10.2019

Zdroj: RTVS

Páčil sa vám článok?

Titulná skladba tohtoročnej vianočnej rozprávky Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Čarovný kamienok sa volá V tichu. Tento týždeň ju so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu nahrávala folková speváčka Veronika Rabada. TASR o tom informovala PR manažérka RTVS Silvia Turnerová

Čarovný kamienok je nová vianočná rozprávka RTVS o plnení želaní, sile ľudskej lásky, ale najmä o láske k prírode. "V pesničke V tichu je hlavným motívom ľudová pieseň, melódia je veľmi emotívna, ale zároveň chytľavá a príjemne sa počúva," hovorí Rabada, ktorá naspievala skladbu so svojou kapelou a Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu (SRo). "Keď sme dostali ponuku nahrať skladbu so Symfonickým orchestrom SRo, ani na sekundu sme neváhali a začali sme pracovať na aranžmáne pre orchester," dodala.

Zdroj: RTVS

"Keď sme uvažovali koho osloviť na spoluprácu pri titulnej skladbe, Veronika bola naša prvá voľba. Myslím si, že práve ona má v sebe tú poetiku a pochopenie pre tému rozprávky, pre prírodu," uviedla režisérka rozprávky aj videoklipu ku skladbe V tichu Kristína Hercegová. "Kombinácia jej a Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu je vynikajúca. Obe strany majú rozprávkový potenciál, ktorý keď sa skĺbi, vznikne krásna skladba," tvrdí Hercegová. Skladbu a videoklip RTVS predstaví v novembri, rozprávku Čarovný kamienok si diváci budú môcť pozrieť na Štedrý deň.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.