V kaplnke hradu sa konala omša za Karla Gotta. Danko, Glváč, Gajdoš i Lubyová kľačali na kolenách

13.10.2019
0

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Karel Gott zostane navždy najväčším československým spevákom. Uviedol to v nedeľu predseda Národnej rady Andrej Danko po slávnostnej svätej omši. Tá sa na základe jeho iniciatívy konala za zosnulého speváka v hradnej kaplnke Bratislavského hradu.

Okrem Danka prišli aj podpredseda parlamentu Martin Glváč, minister obrany Peter Gajdoš, ministerka školstva Martina Lubyová, ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná či poslanec Dušan Jarjabek. Počas omše prítomní politici kľačali niekoľkokrát na kolenách. Omšu celebroval biskup Mons. František Rábek.

"Je to, ak nie najväčší, jeden z najväčších našich umelcov. Ale pre mňa tým najväčším československým spevákom navždy ostane. Veľa rozprávať netreba. Každý, kto pozná jeho piesne, si to musí precítiť sám," povedal Danko. Doplnil, že bude zároveň iniciovať, aby si zosnulého umelca pripomenula aj NR SR, a to potleskom na začiatku svojej budúcotýždňovej schôdze.

Nechýbal minister obrany Peter Gajdoš a podpredseda parlamentu Martin Glváč:

Zdroj: ms

​Karel Gott zomrel v utorok 1. októbra krátko pred polnocou vo veku 80 rokov. Spevák v polovici septembra oznámil, že trpí akútnou leukémiou. Poruchu krvotvorby mu lekári diagnostikovali už pred rokom a pol. Verejnosť sa s ním mohla naposledy rozlúčiť v piatok (11. 10.) v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe. Zádušná omša sa konala v sobotu (12. 10.) v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade. Následne bola rakva prevezená do pražského krematória Motol, kde sa s ním rozlúčila rodina.

Omša v kaplnke Bratislavského hradu:

Zdroj: ms

Kaplnka tesne pred omšou:

Zdroj: ms

(ms, tasr) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.