• Kultúra
  • 19.02.2019 14:08

Na Hviezdoslavovom námestí bude rušno a hlučno – ide sa tam nakrúcať film

0 0
Americká ambasáda sa presťahuje z hviezdoslavovho námestia - plot2

Hviezdoslavovo námestie budú tento týždeň okupovať filmári. Po dve noci sa tam bude nakrúcať romantická vianočná komédia mladého režiséra Jakuba Kronera s názvom Novoročný bozk. Staromešťania žijúci v tejto lokalite by mali rátať aj s výraznejším ruchom a hlukom...

Nakrúcanie bude prebiehať v priestore pred Veľvyslanectvom USA od 19.2.2019 do 22.2.2019. "V dňoch 19.2.2019 a 20.2.2019 sa budú stavať stánky slúžiace na nakrúcanie a samotné nakrúcanie sa uskutoční 21.2.2019 v čase od 21.00 h do 05.00 h ráno," uviedla Eva Nagyová z oddelenia životného prostredia, správnych konaní a verejného poriadku MÚ Bratislava-Staré Mesto.

"Vzhľadom na to, že sa nakrúcanie uskutoční vo večerných a v nočných hodinách, je možné, že občanov bude obťažovať hluk. Žiadateľ je však poučený o povinnosti dodržiavať prípustné hodnoty hluku, infrazvuku a vibrácií," dodala. Obyvatelia domov, ktoré stoja na Hviezdoslavovom námestí, boli o udalosti vopred informovaní.

Romantická komédia Novoročný bozk je novým filmom režiséra Jakuba Kronera (Lóve, BRATISLAVAFilm). Scenár napísala Adriana Kronerová, ktorá snímku zabezpečuje aj ako producentka. O kostýmy sa postarala štylistka Sandra Žigová, ktorá obliekala napríklad porotu šou Česko-Slovensko má talent.

V hlavných úlohách sa predstavia Táňa Pauhofová, Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Antónia Lišková, Tomáš Maštalír, Ján Koleník, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová, Jakub Pracahař či Marek Majeský. Premiéra filmu je naplánovaná na 5. decembra 2019.

(ts)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.