• Kultúra
  • 10.01.2019 15:03

Nepodľahli ste ešte povianočným výpredajom? Nové kúsky na vás čakajú na obľúbenom burzoblšáku už v sobotu

0 0
Burzoblšák na Drieňovej
Zdroj: Burzoblšák

Medzi posledným Burzoblšákom v decembri a tým prvým v roku 2019 ubehne až 6 týždňov. Okrem toho, že si nakúpite, podporíte myšlienku znovuvyužitia oblečenia či iných predmetov do domácnosti, kníh a podporíte aj začínajúcich handmade výrobcov.

Na januárovom podujatí nájdu návštevníci predajné stoly s oblečením a doplnkami pre dámy, pre deti ale aj pre pánov. Okrem šatstva však budú v ponuke ako už tradične aj vinylové platne, knihy, hračky, originálne handmade výrobky ale aj umelecké diela či fotografie, prírodná kozmetika a dekorácie do domácnosti či iné predmety, ktoré u niekoho využitie nenašli, no vám sa možno zídu.

V zóne s občestvením sú k dispozícii homemade domáce produkty ako džemy a sirupy, koláčiky, slané a sladké pochutiny, kávička, a to všetko si môžete vychutnať v rámci sedenia v našej chillout zóne pri vchode. Určite vám padne zrak aj na Burzoblšák fotostenu, ktorá je od zimných mesiacov novinkou a pokojne sa pri nej môžete pofotiť s vaším najlepším úlovkom.

Po príchode si neváhajte zložiť bundu či kabát v šatni, ktorá je počas celého podujatia k dispozícii. Na svoje si prídu aj tí najmenší. Pretože Burzoblšák je family friendly priestor, o program pre deti sa postará Detská eventová agentúra Artlandia, ktorá im pripraví program v podobe kreslenia, lepenia, strihania, tvorenia pre deti a maľovania na tvár.

Ako už iste viete, organizátori Burzoblšáku podporujú mnohé neziskové projekty s originálnou myšlienkou. Prostredníctvom tohto komunitného stretnutia im dávajú možnosť odprezentovať svoje unikátne produkty alebo prácu. Organizátori Burzoblšáku vytvorili značku Burzoblšák, ktorá ponúka tričká, tašky, hrnčeky, magnetky, odznaky a ďalšie. Symbolickým výťažkom, zároveň, prispievajú pre dobro iných. Zisk zo všetkých produktov Burzoblšák momentálne putuje na podporu útulku pre zvieratká v Senici. K dnešnému dňu sa podarilo pre rôzne slovenské útulky vyzbierať sumu viac ako 1000 eur.

Komunita, samozrejme, podporuje aj rôzne neziskové organizácie a občianske združenia pre pomoc ľuďom v materiálnej núdzi. A keďže charitatívne organizácie v Bratislave majú prebytok darovaného oblečenia, Burzoblšák posunul hranice svojej humanitárnej činnosti. Nadviazal spoluprácu so združením na podporu domovov a sociálnych zariadení na celom Slovensku.

Burzoblšák online je virtuálna verzia blšieho trhu. Je pre všetkých, ktorí sa neradi “hrabú“ vo veciach,ale pritom chcú podporiť myšlienku recyklácie oblečenia a nakupovať z druhej ruky. Je pre ľudí, ktorí sa nikdy nedostali do Bratislavy na Burzoblšák a pritom blšie trhy milujú, ale aj pre pravidelných návštevníkov Burzoblšáku, ktorí milujú secondhand módu. V tomto online „blšáku“ si každý podľa jednotlivých navolených kritérií rýchlo a jednoducho nájde to, čo práve hľadá a naopak posunie ďalej veci, ktoré by určite ešte našli využitie u niekoho ďalšieho. A to všetko aj s podporou útulkov pre zvieratá. Presvedčte sa sami na www.burzoblsak.sk

Burzoblšák sa bude konať už túto sobotu 12. Januára 2019 v tradičnom čase od 8.00-14.00 hod. na Drieňovej 16 v Ružinove.

(TS,nc)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.