• Kultúra
  • 04.09.2018 18:11

V Starej radnici sa máte možnosť dozvedieť o bývaní v Bratislave pred vyše 100 rokmi

0 0
Zdroj: google maps

Bývanie v Bratislave na konci 19. a začiatku 20. storočia je diskusná téma záverečného večera cyklu Hovory zo Starej radnice. Uskutoční sa v stredu (5.9.) o 18.00 h na nádvorí bratislavskej Starej radnice.

Konferencier Dado Nagy tentoraz privíta Vieru Obuchovú a Martu Janovíčkovú z Múzea mesta Bratislavy (MMB), ktoré všeličo prezradia z minulosti tohto mesta a života jeho obyvateľov. Rozprávanie bude spestrené o hudobné predely pozostávajúce z evergreenov.

Aj predchádzajúce tri voľne prístupné diskusné večery sa týkali histórie, významných udalostí, premien a života v Bratislave. MMB týmto cyklom obohatilo kultúrne leto hlavného mesta i prispelo k celoročným oslavám svojho 150. výročia nepretržitej činnosti. 

"Obsahom rozhovorov sú témy z dejín Bratislavy a nášho múzea, ktoré nie sú obsiahnuté v novej publikácii Vo víre dejín vydanej k uvedenému výročiu MMB. Odborníci zaoberajúci sa dejinami mesta vedia dať v diskusiách vedeckým témam zároveň ľudský rozmer a z viacerých aspektov priblížia život v ňom. Takto aj šíria a popularizujú našu históriu," zdôvodňuje nový cyklus vedúca oddelenia komunikácie MMB Beáta Husová. 

Jeho spoluorganizátorom je Kaviareň Radnička občianskeho združenia Inklúzia. 

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.