• Kultúra
  • 11.11.2017 09:04

V Novej budove SND sa uskutoční vernisáž fotografickej súťaže Cesta svetla

0 0
Zdroj: unss.sk

Vystihnúť a zvečniť zaujímavý moment, ktorý priamo alebo nepriamo zachytáva problematiku ľudí so zrakovým postihnutím alebo fenomén svetla. Takouto výzvou oslovuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska každoročne nielen profesionálnych, ale aj amatérskych fotografov.

Vernisáž expozície najkrajších diel Cesty svetla 2017 sa uskutoční pri príležitosti Dňa nevidiacich, a to v pondelok 13. novembra o 17.00 h vo Výstavnej sieni v Novej budove Slovenského národného divadla na Pribinovej. Súčasťou slávnosti bude odovzdávanie cien víťazom. Návštevníci divadla si budú môcť výstavu vybraných fotografií vychutnať v priestoroch SND do 20. novembra t. r., v priebehu roka 2018 však bude usporiadaných viacero expozícií na celom území Slovenska. Navyše, najzaujímavejšie fotografie skrášlia stránky kalendára ÚNSS na rok 2018.

Do už 14. ročníka súťaže sa zapojilo 29 autorov s celkovo 1357 snímkami. Ich umeleckú hodnotu posudzovala v pondelok 16. októbra odborná porota v zložení Miroslav Zaťko, Ján Miškovič a Marián Horanič. V kategórii Farebná fotografia obsadila 1. miesto Lucia Blašková s dielom Dotyk svetla (na fotografii), séria fotografií priniesla 2. miesto Ružene Fifíkovej a 3. miesto patrí Ľudmile Miklošovej a jej snímke Jarné lúče. Čestné uznanie získali Zuzana Ruppeldtová a jej Zvedavosť, Ľudmila Hladká s Podvečernou prechádzkou a Andrej Dobrík.

Spomedzi čierno-bielych fotografií porote najväčšmi učarovala tá z dielne Petra Orvoša, z 2. miesta sa za sériu fotografií teší Lucia Blašková a 3. miesto obsadila Blanka Mináriková, takisto za sériu fotografií. Čestné uznanie v tejto kategórii si vyslúžila Ružena Fifíková a Erika Fajnorová. Obe za série fotografií.

(ts, ms)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.