Do programu reggae festivalu Uprising pribúdajú účinkujúci

15.7.2012
0
Do programu reggae festivalu uprising pribúdajú účinkujúci - Uprising
Páčil sa vám článok?

Do programu piateho ročníka festivalu Uprising pribúdajú neustále nové zahraničné mená. Tento týždeň majú radosť najmä fanúšikovia energického dancehallu a novodobého reggae. Na Uprisingu totiž už 24. a 25. augusta 2012 vystúpi populárny reggae-dancehall interpret Cali P, rodák z Guadelupe, striedavo žijúci vo Švajčiarsku a na Jamajke.

Cali P je skutočne výnimočný hudobník, ktorý má jedinečný vokálny prejav a myseľ poslucháčov provokuje svojimi textami. Tak isto ako otec reggae Bob Marley, aj Cali P pochádza zo zmiešanej rodiny, kedže mamu má Švajčiarku a otca známeho perkusionistu a rastafariána Pierra Nanona z Guadelupe. Svoje detstvo trávil v Európe aj v Karibiku, no vždy bol vychovávaný v africkom a rastafariánskom duchu a tradícií.

Už od malička sa Cali P venoval hudbe, hral na bicích nástrojoch, ktoré neskôr vymenil za písanie textov a spev. Jeho skladby sú na mnohých surfových, freeski a snowboardových videách. V roku 2010 vytvoril svoj vlastný label Insipired Music Concepts, s ktorým získal ocenenie Soundtrack roka. Presťahoval sa na Jamajku, aby sa mohol naplno zaradiť do Reggae komunity. Cali P úzko spolupracuje s jedným z najvplyvnejších európskych dancehall producentov Rigom (Hemp Higher Productions), s ktorým v roku 2011 vydali album Unstoppable. Na Caliho vystúpenie sa fanúšikovia môžu už teraz tešiť. Spolu so selektorom Chiqui Dubs z Panamy predvádza vysoko energickú show, ktorá sa na mnohých festivaloch vďaka záujmu publika často predlžuje.

Ďalšími interpretmi, ktorí pribudli do zoznamu účinkujúcich, je aj reggae - dancehall duo 3gga a Emiliano z Rakúska. Zohraná dvojica so sebou berie svojho dvorného producenta Adama aka Bassrunner, ktorý produkoval aj ich veľké hity Too Far, Satisfy Me aj novinku Illegal. Tešiť sa fanúšikovia môžu aj na českú reggae legendu Švihadlo, alebo na víťazov desiateho ročníka European Reggae Contest, kapelu Irie Fm zo Srbska. TASR informovala PR manažérka festivalu Silvia Turnerová.

(TASR)

Páčil sa vám článok?