Konzervatívci demonštrovali na Námestí SNP

17.11.2008
0
Páčil sa vám článok?

Výročie Nežnej revolúcie si v Bratislave pripomenulo okolo tisíc účastníkov pokojnej demonštrácie, ktorú zorganizovala Občianska konzervatívna strana a ďalšie mimovládne pravicovo orientované organizácie.

Pri pamätníku na Námestí SNP sa k prítomným prihovorili niektorí protagonisti novembrových udalostí spred 19 rokov, medzi nimi Fedor Gál, Peter Tatár a František Šebej. V prejavoch vyzvali na toleranciu, národnostnú a občiansku znášanlivosť. Kritika zaznela na adresu vlády premiéra Roberta Fica a osobitne na rezort justície.

Účastníci vyjadrili svoj protest k nenaplneným ideálom Nežnej revolúcie pred budovou Ministerstva spravodlivosti SR a potom pred budovou Úradu vlády SR symbolicky postavili figurínu, ktorú moderátor akcie Ondrej Dostál označil za pamätník neznámeho idiota.

(tasr)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.