Počet pozitívne testovaných rastie, za štvrtok sa priblížil k dvom stovkám

11.9.2020
Testovanie koronavírus drive thru

Zdroj: Matúš Husár

Páčil sa vám článok?

Na Slovensku vo štvrtok pribudlo 186 prípadov nákazy koronavírusom, spravilo sa 4 266 testov.

Celkovo tak evidujeme 5 252 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Včera pribudlo 80 vyliečených pacientov. Celkovo sa z ochorenia vyliečilo 3 081 ľudí.

Najviac pozitívnych ľudí bolo podľa ministerstva zdravotníctva v okresoch Bratislava (38), Trnava (12), Tvrdošín (11), Dunajská Streda (11), Nitra (9), Nové Zámky (8), Galanta (7) a Trenčín(6). Pozitívne testy boli aj v okresoch Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Čadca, Detva, Dolný Kubín Galanta, Ilava, Komárno, Košice, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Poprad, Prešov, Prievidza, Rimavská Sobota, Ružomberok, Senec, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Šaľa, Topoľčany, Trebišov, Vranov nad Topľou a Žilina.

 Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus zostáva 37. Vyliečilo sa ďalších 80 ľudí, celkovo už ochorenie prekonalo 3081 pacientov. Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali 375 232 vzoriek.

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 117 pacientov, z toho potvrdené ochorenie COVID-19 má 94 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti leží 15 osôb, na umelú pľúcnu ventiláciu sú napojení ôsmi pacienti. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

(nc)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie