Koronavírus: Počet infikovaných stúpa, Slovensko hlási takmer tri desiatky nových prípadov

4.7.2020
0

Zdroj: Marián Dekan

Páčil sa vám článok?

Na Slovensku pribudlo v piatok 29 nových prípadov ochorenia Covid-19, informoval o tom Národný ústav zdravotníckych informácií. Za piatok otestovali 2216 ľudí.

Jeden nový prípad je v Bratislave, jedenásť v okrese Tvrdošín, šesť v Námestove, tri v Revúcej, dva v Levoči a po jednom v okresoch Čadca, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Prešov, Rimavská Sobota a Trebišov.

V piatok vyhodnotili 2216 testov, od začiatku testovania sa ich vykonalo 217 538. Celkový počet pozitívne testovaných stúpol na 1749. Nepribudlo žiadne úmrtie, počet obetí tak zostal 28.

Hospitalizovaných je deväť ľudí, z toho u piatich sa koronavírus potvrdil. 

Dvaja pacienti sú na JIS, jeden aj na pľúcnej ventilácii.

Medzi vyliečených nepribudol nik, celkovo je vyliečených 1466. Aktuálne chorých je 255 ľudí.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Dolnom Kubíne, ktorý v piatok (3. 7) zaznamenal 17 prípadov ochorenia COVID-19 v okresoch Tvrdošín a Námestovo, eviduje v súčasnosti 18 pozitívnych výsledkov testovania. "Dvanásť z potvrdených prípadov je skupina neplnoletých osôb vo vzájomnej epidemiologickej súvislosti, v kontakte boli na športovom sústredení," priblížil Marek Eliáš z komunikačného referátu Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Ostatné prípady tvoria ich úzke kontakty. Výnimkou je jeden prípad importovaný zo zahraničia bez epidemiologickej súvislosti.

Zdravotný stav všetkých pozitívnych osôb je podľa ÚVZ dobrý a nevyžaduje si hospitalizáciu. Regionálny úrad nariadil vo všetkých potvrdených prípadoch a ich úzkych kontaktoch domácu izoláciu. Naďalej vyhľadávajú osoby, ktoré mohli byť v kontakte s infikovanými. Pokračuje aj testovanie, úrad preto predpokladá, že počet potvrdených prípadov bude ešte narastať.

RÚVZ so sídlom v Dolnom Kubíne spolupracuje pri protiepidemických opatreniach so samosprávami, vyšším územným celkom a všetkými zainteresovanými subjektmi. Vzhľadom na situáciu vydal príslušný krízový štáb pre okresy Tvrdošín a Námestovo odporúčania zatvoriť letné školy a neorganizovať hromadné podujatia.

(ms, tasr) 

Páčil sa vám článok?