Podpredseda NR SR Juraj Šeliga sa ospravedlnil za nespustenie aplikácie eKaranténa

23.5.2020
podpredseda vlády Juraj Šeliga (Za ľudí)

Zdroj: TASR Jaroslav Novák

Páčil sa vám článok?

Podpredseda parlamentu a koaličnej strany Za ľudí Juraj Šeliga sa ospravedlnil za to, že v piatok nespustili aplikáciu umožňujúcu stráviť karanténu v domácej izolácii. Zdôraznil však, že schválenie aplikácie nie je v rukách vlády... Aj Úrad vlády dnes reagoval na nespustenie aplikácie a odporučil občanom SR, aby na Slovensko necestovali...

Podľa opozičného poslanca Erika Tomáša (Smer-SD) zlyhala komunikácia vlády. Spustenie aplikácie mali podľa neho ohlásiť, až keď bude pripravená. Obaja to uviedli to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

 „Mrzí ma, že nastala takáto situácia,“ povedal Šeliga. Verí, že spustenie aplikácie je otázka hodín či dňa, čaká sa na schválenie spoločností Google a Apple. Ocenil tiež pohotovú reakciu premiéra, po ktorého iniciatíve Úrad verejného zdravotníctva SR prijal opatrenie, vďaka ktorému môžu repatrianti prejsť do domácej izolácie zo štátneho zariadenia po spustení aplikácie.

"Apelujeme na našich občanov, ktorí sa chcú vrátiť na Slovensko a chcú sa vyhnúť štátnej karanténe, aby pred vycestovaním sledovali stránku korona.gov.sk, či je na nej informácia, že je eKaranténa už funkčná. Ak sa tam táto informácia nenachádza, odporúčame zvážiť cestu na Slovensko, pretože stále platí vo viacerých prípadoch povinná štátna karanténa," vyhlásil dnes Ján Bučkuliak - člen permanentného krízového štábu zodpovedný za oblasť IT.
Aktuálne platné opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR nájdete tu: 
"Úrad vlády SR a permanentný krízový štáb od utorka tohto týždňa jasne komunikovali, že aj v prípade, ak by už bola aplikácia funkčná, ešte pred cestou je potrebné vykonať 3 kroky: zaregistrovať sa na uvedenej stránke vyplnením formulára, stiahnuť aplikáciu a aktivovať ju.  Aplikácia zo strany Apple a Google nie je ešte schválená a teda nie je v prevádzke. Akonáhle dôjde k jej schváleniu, budeme verejnosť informovať, a táto skutočnosť bude viditeľne zverejnená na stránke korona.gov.sk," dodal Bačkuliak.
(TASR)
Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.