Pre nový koronavírus sa zatvára Cambridge International School

7.3.2020
0

Zdroj: cambridgeschool.eu

Páčil sa vám článok?

V Bratislave sa pre nový koronavírus zatvára ďalšia škola. Od pondelka (9. 3.) bude počas nasledujúcich dvoch týždňov prerušený výchovno-vzdelávací proces na Cambridge International School v Starom Meste.

Dôvodom je potvrdenie ochorenia u rodinného príslušníka jedného zo žiakov. Vedenie školy o tom informuje na webovej stránke. "V súlade s pokynmi Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave v súvislosti s výskytom COVID-19 u rodinného príslušníka detí navštevujúcich naše školské zariadenie a na zabránenie šírenia ochorenia je z dôvodu karanténnych opatrení s okamžitou platnosťou prerušený výchovno-vzdelávací proces na našej škole," uvádza škola. Vyučovanie bude prerušené od 9. do 22. marca.

Škola zároveň poznamenáva, že je v neustálom kontakte s RÚVZ, ako aj telefonicky s rodinou, u ktorej bolo potvrdené ochorenie. Priebeh ochorenia je v tomto prípade stabilný s príznakmi ochorenia chrípky.

Na Slovensku sú doteraz známe tri pozitívne výsledky na nový koronavírus. Ďalší štyria nakazení Slováci, rodina, sú v karanténe v Rakúsku.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie