• História
  • 23.04.2019 16:05

Nová výstava na hrade Devín: Spoznáte jeho takmer 7000-ročnú históriu

0 0
Foto najkrajší výhľad v bratislave: horný hrad na devíne je po rokoch opäť prístupný verejnosti - u8

Významné historické míľniky a komplexný obraz dejín hradu Devín ponúkne nová výstava s názvom "História nie je otrava. Hovoria Dunaj i Morava." Na jej slávnostnom otvorení v stredu (24. 4.) o 16. hodine zahrá skupina Corna Musica.

Výnimočné miesto, akým je národná kultúrna pamiatka hrad Devín, vo svojom renesančnom paláci predstaví takmer 7000-ročné osídlenie v historickej lokalite sútoku riek Dunaj a Morava. Interaktívnu expozíciu na základe archeologických nálezov pripravili jej autorky Katarína Harmadyová, Zuzana Masárová, Alexandra Číková a Jitka Koňakovská.

"Na návštevníkov čakajú originálne spracované témy bez dlhých textov a nudných panelov, ktoré zaujmú deti aj dospelých. Okrem iného sa môžu zapojiť do stredovekej bitky alebo sa odfotiť s Ľudovítom Štúrom," informuje Beáta Husová z Múzea mesta Bratislavy (MMB), ktoré má pracovisko na Devínskom hrade. 

(TASR)

Úspešná výstava Zlatý vek Peterhofu, ktorú na Slovensko prinieslo Historické múzeum SNM v spolupráci so Štátnym múzeom Peterhof, sa skončila, ale návštevníci Bratislavského hradu si stále môžu pozrieť jej slovenský príspevok - záverečnú časť mapujúcu vzťahy Ruska a habsburskej ríše v 18. storočí.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.