Diplomati si uctili M. R. Štefánika cyklojazdou k jeho mohyle

21.7.2018
Cyklojazda k mohyle M.R. Štefánika

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Americký veľvyslanec na Slovensku Adam Sterling spolu s veľvyslancami a zástupcami iných diplomatických misií na Slovensku sa včera vydali na cyklotúru pri príležitosti narodenia slovenského štátnika Milana Rastislava Štefánika (21.7.1880). Ide o jedno z podujatí, ktorými veľvyslanectvo USA oslavuje 100 rokov spoločných vzťahov s Čechmi a Slovákmi a 25 rokov so samostatným Slovenskom.

"Naša ambasáda tento rok oslavuje príbehmi o odvahe byť slobodný - americkými aj slovenskými. Štefánik je skvelým slovenským príkladom človeka, ktorý ukázal odvahu byť slobodný a vytvoriť štát pre Čechov a Slovákov. Je to veľký národný hrdina," povedal Adam Sterling.

Zdroj: TASR

Účastníci podujatia sa stretli ráno o 10:00 hod. pri soche Štefánika neďaleko Slovenského národného divadla. Odtiaľ na bicykloch prešli 25-kilometrovú trasu k mohyle Štefánika v Ivanke pri Dunaji. Na mieste, kde tento generál a štátnik 4. mája 1919 tragicky zahynul, mu diplomati vzdali hold položením venca.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.