Rekonštrukcie križovatiek pokračujú

17.1.2007
0
Páčil sa vám článok?

Mesto Bratislava má v správe okrem miestnych komunikácií aj 100 kilometrov štátnych ciest. Údržba týchto hlavných ťahov stojí ročne 60 miliónov korún.

To sú prostriedky nevyhnutné napríklad na opravy jám a výtlkov, ktoré sa na mestských komunikáciách objavili po zimnom období. Podľa informácií z bratislavského magistrátu dostalo mesto minulý rok zo Štátneho fondu cestného hospodárstva len 6 miliónov korún. Zvyšok prostriedkov na údržbu štátnych ciest musí hradiť z mestského rozpočtu.

Zástupcovia magistrátu predpokladajú, že tento rok by sa situácia mohla zlepšiť a očakávajú, že sa im na tento účel podarí získať 30 až 40 miliónov korún. Mesto totiž na riešenie dopravnej situácie potrebuje oveľa väčšie finančné prostriedky. Nielen na údržbu ciest, ale aj dobudovanie a rekonštrukcie niektorých križovatiek. Tento rok by sa mali dokončiť Kremeľská, Hargašova a Bosákova a začne sa s rekonštrukciou križovatiek Stromová - Bárdošova a Rusovská - Hálova.

(brn)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.