Pri diaľnici D1 unikla nebezpečná látka

20.11.2023
0

Zdroj: NDS

Páčil sa vám článok?

AKTUALIZOVANÉ Hasiči zastavili únik nebezpečnej látky pri diaľnici D1 v úseku medzi Sencom a Blatným. Aktuálne pracujú na jej odstránení. Informovala Bianka Královičová z oddelenia komunikačného a vnútorných záležitostí Prezídia HaZZ s tým, že nedošlo k zraneniu žiadnej osoby.

Ako priblížila Královičová, bioplynová stanica, v dôsledku ktorej došlo k úniku látky, nie je v prevádzke už niekoľko rokov. Po príchode hasičov sa zistilo, že na nádrži chýba ventil, cez ktorý unikala neznáma látka. "Zasahujúci príslušníci aktuálne pracujú na odstránení približne 500 kubických metrov uniknutej látky," uviedla.

Na mieste zasahovalo 17 príslušníkov HaZZ z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy, z Okresného riaditeľstva HaZZ v Pezinku a Záchrannej brigády HaZZ v Malackách so siedmimi kusmi hasičskej techniky.

O úniku látky informovali najskôr policajti. "Krátko pred 15.30 h sme prijali na linke 158 informáciu o poškodení bioplynovej stanice, v dôsledku ktorej došlo k úniku prudko jedovatej chemickej látky," priblížili policajti.

Vyzývajú preto vodičov, aby sa danému miestu vyhli a pokiaľ je to možné na prejazd využili alternatívnu trasu. Zároveň žiadajú vodičov, aby sa riadili pokynmi polície. V súčasnosti už je úsek prejazdný.

Mesto Senec na sociálnej sieti informuje, že pri bioplynovej stanici cestou na Svätý Martin pravdepodobne praskla nádrž, z ktorej sa vyliala tekutina. "Mesto informovalo príslušné inštitúcie a úrady. Situáciu riešia hasiči a Okresný úrad Senec koná ďalšie kroky," spresnila samospráva.

(tasr, ms)

Páčil sa vám článok?