Pre opravu trate nepôjdu električky

12.12.2006
0
Páčil sa vám článok?

Dopravný podnik Bratislavy v polovici marca začal s plánovanou rekonštrukciou električkovej trate v úseku medzi železničnou stanicou Vinohrady a konečnou zastávkou v Rači.

Rekonštrukcia trate, ktorá potrvá do 30. júna, si vyžiada výluku električkovej dopravy od Gaštanového hájika po konečnú zastávku.

Doprava v tejto časti bude zabezpečená náhradnými autobusovými linkami. Náhradná autobusová doprava nebude zabezpečovaná ako plnohodnotná doprava k pôvodnej električkovej doprave, ale bude tvoriť asi 60-percentný podiel jej kapacity. Na jej zabezpečenie bude vyčlenených 13 kĺbových autobusov, ktoré však dopravný podnik nemá v súčasnosti voľne k dispozícii. Preto bolo potrebné dočasne ich stiahnuť z niektorých liniek, čím sa predĺži ich interval.

Toto riešenie sa odrazí vo vzájomnej kombinácii liniek 34, 83 a 84 s linkami číslo 50, 85 a 185. Intervaly týchto liniek budú takéto: linka č. 34 a 83 bude mať ranný interval predĺžený z terajších 6 na 8 minút, cez deň zostáva 14 minút a popoludní sa predĺži zo 6 na 10 minút. Linka číslo 84 bude mať ranný interval kratší z 10 na 8 minút, cez deň 15 a popoludní 10 minút.

Linka číslo 50 pôjde ráno, cez deň aj popoludní v 10-minútovom intervale. Linka číslo 85 skráti ranný interval z 10 na 8 minút a popoludní pôjde v 12-minútovom intervale. Linka 185 nebude premávať. Na zmiernenie tejto situácie bude v Dúbravke posilnená električková doprava mimoriadnou linkou 12X, ktorá bude premávať ráno a popoludní v desaťminútovom intervale.

(brn)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.