Majitelia fitness centier spustili sľubovaný protest na diaľnici

25.5.2020

Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Páčil sa vám článok?

Nespokojní majitelia fitnes centier, ktorí žiadajú otvorenie svojich porevádzok, napriek výstrahe od premiéra Igora Matoviča neupustili od svojho zámeru blokovať v pondelok ráno diaľnicu D1 v smere do Bratislavy.

Pavel Kiseľ, šéf Únie fitnes centier ráno povtrdil, že protest sa koná. Vozidlá sa ráno pohli pomalou jazdou smerom na Triblavinu.Tam dopravu maximálne spomalili. Na mieste sa už vytvárali kolóny, keďže autá majiteľov fitness centier išli vo všetkých troch pruhoch.

Premiér Igor Matovič na informáciu,, že od protestu neupúšťajú, reagoval po polnoci novým statusom na sociálnej sieti. Keď ráno zistil, že protest zmenil svoju formu, uverejnil ďalší status. Vyjadril uspokojenie nad zmenou formy protestu a pozval majiteľov posilňovní na rokovanie na úrad vlády. Podľa informácií i fotografie, ktorú priniesol Denník N, v čele kolóny protestujúcich bola dodávka polepená reklamou na Kotlebovu ĽSNS.

Celé znenie statusu premiéra, ktorý zverejnil po polnoci:

"ODKAZ SVALOVCOM 2

Z videa som sa dozvedel, že ste sa napriek môjmu odkazu rozhodli blokovať diaľnicu. Myslím, že som sa vám snažil dosť dopodrobna a férovo vysvetliť, ako sa veci majú. Mrzí ma to.

Toto je posledný pokus vám prehovoriť do duše:

1) Branie si nevinných rukojemníkov, ktorí len chcú byť načas v práci, nie je prejavom sily, skôr slabosti.

2) Viete veľmi dobre (dostali ste takú informáciu), že s otvorením fitiek sa počíta najneskôr v pôvodnom termíne 4. fázy - 3. júna.

3) Viete veľmi dobre, že je veľká šanca, že by zajtra konzílium schválilo otvorenie fitiek aj o týždeň skôr, vzhľadom na to, že to už minule bolo 50:50.

4) Napriek tomu tlačíte na pílu a idete úmyselne ublížiť nevinným ľuďom.

5) Sorry, necítim za tým preto žiadny dobrý úmysel, len politiku."

Ranný status Igora Matoviča v celom znení:

"Som veľmi rád, že si organizátori blokovania diaľnice dali povedať a rozhodli sa pôvodný plán nakoniec neuskutočniť - a svoj protest zrealizovali len spomalenou jazdou.

Z miesta zrazu na Zelenči mám informácie, že jediní kto vytrvalo huckal na pôvodný plán - zablokovanie diaľnice na 6 hodín, boli prítomné Kotleby,)

Úprimne ďakujem za to, že majitelia fitiek odmietli politizáciu čisto hygienickej otázky ... a preto, ak majú záujem, pozývam dnes na stretnutie na Úrad vlády."

(ms)

Páčil sa vám článok?