Na Slovensku už máme mesto, kde bude MHD premávať zadarmo

12.11.2019
0
Komárno

Zdroj: Google Maps

Páčil sa vám článok?

Nie je to Bratislava, ale oveľa menšie mesto. Od budúceho roka budú môcť ľudia využívať MHD v Komárne zadarmo. Tento návrh odhlasovali tamojší poslanci.

O MHD zdarma v Komárne informuje portál startitup.sk. Samozrejme, s Bratislavou to nemožno porovnať. Kým u nás ide len na bežnú prevádzku dopravného podniku cca 75 miliónov eur, v Komárne je to do 300-tisíc. A pokiaľ ide o tržby za cestovné lístky, v Komárne to bolo v minulom roku ani nie 40-tisíc. Takže mesto za MHD aj tak zaplatilo drvivú väčšinu peňazí. 

„Príjmy z cestovných lístkov sa blížia k 10-tim percentám zo sumy vynaloženej na verejnú dopravu v Komárne. Čo je dôležitejšie, aby občania mesta čo najviac využívali túto službu. Zároveň týmto môžeme zabezpečiť, aby ľudia nechávali svoje autá doma, čo prispeje aj k zlepšeniu životného prostredia, parkovacích podmienok, a taktiež zníženiu hustej dopravy a zápcham.  Okrem toho tiež pomôžeme sociálne slabším, aby mohli cestovať do práce, alebo do školy zadarmo,“ vysvetlil pre spomínaný portál primátor Komárna Béla Keszegh.

Pokiaľ ide o rozsah verejnej dopravy, aj ten je s Bratislavou neporovnateľný. Komáro má iba štyri linky, ich cestovné poriadky si môžete pozrieť TU.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.