DPB vypočul hlas cestujúcich. MHD v Petržalke prechádza zmenami

7.11.2019
0

Zdroj: DPB

Páčil sa vám článok?

Vedenie Dopravného podniku Bratislava vyhlásilo v lete projekt Máme spoločný cieľ, v rámci ktorého môžu cestujúci dopravcu cez Facebook upozorňovať na možnosti, ako by navrhovali zlepšiť dopravu v Bratislave. Vybrané návrhy začína DPB postupne realizovať.

"Od tohto týždňa DPB zlepšuje obsluhu rozrastajúcej sa okrajovej časti Petržalky pri Betliarskej ulici, kde sa nachádza poliklinika, hotel, vozovňa autobusov a v okolí sa budujú ďalšie nové objekty. MHD do tejto časti mesta síce premáva, avšak iba vo vybrané časti dňa. Po novom budú preto autobusové linky 92 a 192 premávať celoročne, teda aj cez školské prázdniny a nasadíme na ne kapacitnejšie vozidlá. Väčšou novinkou budú dva varianty trasy autobusu 99 vo večerných hodinách, keď už linky 92 a 192 nepremávajú. Približne každý druhý spoj bude večer stále zachádzať na Antolskú, ostatné spoje budú pokračovať rovno až na Betliarsku a k vozovni Petržalka. MHD tu tak bude cez pracovné dni zabezpečená celodenne až do večera," informoval nás Martin Žarnovický, manažér PR a marketingu DPB.

"Veľmi sa tým zlepši cestovanie z práce aj našim šoférom, ktorí doteraz museli po náročnej službe a odstavení autobusu dochádzať k MHD aj niekoľko zastávok pešo. Cestujúcich prosíme, aby si pri cestovaní autobusom linky 99 venovali zvýšenú pozornosť tomu, kde daný spoj končí. Trasa v úseku Ovsište - ŽST Petržalka - Ľubovnianska sa nemení. Ďalej budú autobusy jazdiť vo večerných hodinách striedavo na Antolskú a k vozovni Petržalka," dodal.

Dopravný podnik informuje, že rieši aj ďalšie podnety cestujúcich, ktorí navrhujú zlepšenie dopravy v ďalších častiach mesta. V prípade nápadov môžu cestujúci kontaktovať Dopravný podnik priamo prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Jedným z aktuálne realizovaných podnetov je vyššia bezpečnosť vo vozidlách MHD. Dopravný podnik vyhlásil výberové konanie na dodávku kamerového systému do električiek, autobusov i trolejbusov.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.