FOTO: Tak toto je otrasná arogancia. Mladá dáma sa takto rozvalila v autobuse MHD

17.6.2019
0
Cestujúca v MHD

Zdroj: Čitateľka Zuzana

Páčil sa vám článok?

Naša čitateľka neverila vlastným očiam pri pohľade na správanie mladej slečny v autobuse. Stalo sa tak počas uplynulého týždňa. Vyjadrite sa v ankete, ktorú nájdete nižšie.

Naša čitateľka Zuzana nastúpila do autobusu linky číslo 70 pri Malej scéne, zviezla sa teda jednu zastávku na konečnú pod Mostom SNP. "Stalo sa to okolo 15.15 h, ona tam tak už sedela a to až do konečnej pod Mostom SNP," priblížila nám svoj zážitok s drzo sediacou dievčinou, ktorá si vyložila obuté nohy na sedadlo oproti, Zuzana.

Zaujímalo nás, či niekto z cestujúcich zasiahol, prípadne správanie dievčiny nahlásil vodičovi. No bohužiaľ sa tak nestalo.

Ako sme však pochopili zo stanoviska Dopravného podniku, radikálne zasiahnuť voči takémuto cestujúcemu a jednoducho ho z autobusu vyhodiť, nie je celkom možné a v prípade, ak cestujúci vystúpiť odmieta, nemôže to urobiť ani vodič. Legislatíva totiž umožňuje nasledujúci postup. "Ak spolucestujúcim prekážajú vo vozidlách ľudia, ktorí javia známky nadmerného požitia alkoholu, návykových látok alebo majú mimoriadne znečistený odev alebo z iných dôvodov môžu byť cestujúcim na ťarchu ako v tomto prípade, majú  právo vyzvať ich, aby opustili vozidlo, nakoľko ich obťažujú. Zároveň sa môžu s takýmito problémami obrátiť na vodiča, prípadne revízora, ak sa teda vo vozidle nachádza. Ak oslovení cestujúci ani tak nerešpektuje vylúčenie z prepravy, vodič kontaktuje dispečing DPB, a.s., ktorý vyšle na miesto hliadku so službou SBS. Ak však cestujúci nerešpektuje vylúčenie ani v tomto prípade, musí byť privolaná policajná hliadka, ktorá ho má oprávnenie vykázať z vozidla," vysvetlila nám hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.