• Doprava
  • 14.12.2018 10:35

FOTO: Takto vyzerajú vianočné električky v Európe. Hlasuje sa aj za bratislavskú

0 0
Plzeň (Česko)
Zdroj: DP Plzeň

Český portál mhd86.cz, ktorý sa venuje mestskej hromadnej doprave, zozbieral aj tento rok fotografie vianočných električiek z rôznych krajín Európy. Čitatelia si môžu v ankete zvoliť tú najkrajšiu a nechýba medi nimi ani tá naša, bratislavská.

Vianočné električky sú podľa portálu najmä záležitosťou Strednej Európy. V našej fotogalérii si môžete pozrieť, ako vyzerajú u susedov v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Chorvátsku, ale aj v Nemecku či  Švajčiarsku. Niekde električku vyzdobia iba zvonka, niekde sa pohrajú aj s interiérom.

Napríklad  v Maďarsku zdobia električky, ktoré jazdia na bežných linkách. Nováčikom tohto ročníka u susedov je Plzeň, kde sa v dopravnom podniku poprvýkrát  rozhodli električku pred Vianocami vyzdobiť. Tradície sú rôzne, niekde skrášlia historické, niekde súčasné električky. 

FOTOGALÉRIA:

Vianočné električky v Európe 2018

​Hlasovať za najkrajšiu električku vrátane bratislavskej na spomínanom portáli môžete TU.

(ms)

Počas predvianočných víkendov od 1. do 23. decembra 2018 posilní dopravný podnik premávku mestskej hromadnej dopravy nasadením kapacitnejších vozidiel na vybrané linky. Okrem toho je aj tento rok pripravená pre verejnosť vianočná električka s úplne novým vizuálom.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.