• Doprava
  • 16.11.2006 13:21

Zmluvu o výstavbe metra ešte nepodpísali

0 0

V piatok 25. septembra bolo v Prima­ciálnom paláci všetko pripravené na podpis zmluvy medzi spoločnosťou Metro a konzorciom firiem Matra Tran­sport International - Campenon Bernard SGE - Siemens.

Záverečný akt tohto niekoľkomesačného snaženia sa však nakoniec neuskutočnil. Predse­da predstavenstva a.s. Metro Pavel Vlček to zdôvodnil tým, že sa zatiaľ nepodarilo spresniť text zmluvy.

Ako povedal, na podstatných záležitostiach sa partneri dohodli, ostáva doriešiť len detaily, ktoré by v budúcnosti mohli spôsobovať problémy. Zástupcovia konzorcia zahraničných firiem nepodpísanie zmluvy nijako nekomentovali. Primátor Peter Kresánek sa od spôsobu, akým sa nepodpísanie zmluvy uskutočnilo, vzápätí verejne dištancoval.

Do uzávierky tohto vydania novín sa nám nepodarilo spojiť sa s Pavlom Vlčekom a tak sme sa žiadne podrobnosti nedozvedeli. Máme však informáciu, že výstavbe bratislavského metra a podpisu zmluvy bude venovaná tlačová konferencia, ktorá sa uskutoční koncom októbra. O ďalšom vývoji vás budeme aktuálne informovať.

(brn)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.