• Doprava
  • 16.03.2018 19:24

V Pezinku sa zrazil vlak s lokomotívou, hlásia18 zranených

0 0
Zdroj: TASR

AKTUALIZOVANÉ Až18 zranených si vyžiadala nehoda vlakov, ku ktorej došlo v piatok večer v Pezinku. Na mieste zasahovali hasiči, záchranári aj polícia. Dorazil aj minister dopravy Árpád Érsek aj riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Filip Hlubocký.

V osobnom vlaku z Malaciek do Leopoldova, ktorý sa v piatok večer zrazil s rušňovlakom spoločnosti Lokorail, sa viezlo približne 80 cestujúcich. Na mieste nehody o tom novinárov informoval riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Filip Hlubocký. Podľa neho sa zranilo celkom 18 ľudí, z toho 15 ľahko a traja stredne ťažko. V dôsledku nárazu utrpeli rôzne zlomeniny. Na mieste bolo sedem sanitiek. Medzi ľahko zranenými je aj jedno dieťa.

Zdroj: TASR

„Podľa našich predbežných informácií nikto nie je v ohrození života, o každého jedného cestujúceho je postarané, je mu poskytnutá adekvátna lekárska pomoc a cestujúci sú už na ceste niekde, odkiaľ môžu pokračovať do cieľa svojej cesty,“ uviedol Hlubocký.

Do Pezinka dorazil aj minister dopravy Árpád Érsek, ktorý priblížil, že do osobného vlaku čelne narazil ďalší vlak. Našťastie sa však zrážka neudiala v plnej rýchlosti, skonštatoval. Rušňovodič lokomotívy, ktorá narazila do osobného vlaku, je podľa ministra vážnejšie zranený. „Chvalabohu, že nedošlo k úmrtiu,“ povedal Érsek. Šéf rezortu nepotvrdil, či mohol zlyhať signalizačný systém. „Nechcem špekulovať, čo zlyhalo. Na to je vyšetrovacia komisia, ktorá to vyšetrí,“ doplnil.

Pri zrážke medzi železničnými stanicami Pezinok a Pezinok zastávka zasahovalo takmer 40 hasičov, uviedla hovorkyňa hasičského prezídia Zuzana Farkasová. Pri zrážke sa podľa nej osobný vlak vykoľajil. Zasahovali profesionáli z Pezinka, Senca, Hálkovej a Radlinského a dobrovoľní hasiči zo Svätého Jura, Pezinka, Budmeríc a Ružinova. Na miesto bol vyslaný aj evakuačný autobus HaZZ. 

Zdroj: TASR

"Do vlaku nabúral rušeň, hasiči z neho pomáhajú vytiahnuť zranených ľudí," opísal tesne po nehode situáciu očitý svedok. 

Zdroj: TASR

Doprava v stanici Pezinok bola prerušená od 18.30 h. Príčiny zrážky, jej okolnosti a následky budú predmetom policajného vyšetrovania. Bližšie informácie k tejto udalosti polícia podľa hovorkne Veroniky Slamkovej poskytne hneď, ako to bude možné. Cestujúci na trati musia počítať so zdržaním vzhľadom na to, že pre záchranné práce je doprava v oboch smeroch zastavená.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.