DPB získal licenciu pre linku do Hainburgu

8.3.2009
0
Páčil sa vám článok?

Mesto Bratislava a rakúsky Hainburg spojí od soboty, 21. marca 2009, pravidelná autobusová linka. Pre agentúru SITA to potvrdil predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava (DPB) Branislav Zahradník.

"Dostali sme licenciu. Môžeme tak dotiahnuť pôvodný zámer, ktorý sme mali s linkou 901, ale pre určité legislatívne problémy na rakúskej strane sme ju spustili len do Wolfsthalu," povedal Zahradník. Myslí si, že to bude "správny posun vpred", a že autobusovú linku tak využije viac cestujúcich.

Podrobnosti o linke však zatiaľ nie sú známe. Dopravný podnik totiž pripravuje presný projekt. Ten by mal odpovedať napríklad na otázky - kde budú zastávky, ako často bude autobus premávať, či koľko bude stáť cestovný lístok. Podľa Zahradníka by však mala linka počas dňa premávať tak, aby nedošlo k "neprimeranému odčerpávaniu prepravných kapacít, ktoré využívame v MHD v rámci mesta". Zároveň potvrdil, že zmena rozpočtu mesta pre linku do Hainburgu nie je potrebná.

."Linka by mala pokrývať náklady dopravného podniku na jej prevádzkovanie, aby sme nezaťažovali rozpočet mesta a neodčerpávali financie z MHD na území Bratislavy," zdôraznil Zahradník. Autobusová linka bude podľa neho fungovať dovtedy, pokiaľ bude rentabilná.

Pôvodne sa hovorilo o spustení autobusovej linky do Hainburgu už 21. decembra 2007 po zrušení schengenských hraníc. Nakoniec sa podarilo spustiť prevádzku linky len do pohraničnej obce Wolfsthal v sobotu 24. mája minulého roka. Dopravný podnik začal uvažovať, že ak sa o licencii nerozhodne do konca marca tohto roka, bude sa zaoberať aj možným zrušením linky.

(sita)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.