VIDEO: Práce na MŠ v Záhorskej Bystrici idú podľa plánu, fasáda je pred dokončením

7.8.2019

Zdroj: FB Záhorská Bystrica

Páčil sa vám článok?

Vonkajšia časť prác na nadstavbe materskej školy v bratislavskej Záhorskej Bystrici by mala byť o pár dní hotová. "V polovici augusta bude dokončená fasáda, pokračovať sa bude podľa harmonogramu v interiéri s tým, aby sa najneskôr v októbri mohlo dielo odovzdať komplexne vynovené," uviedol na sociálnej sieti starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

Podotkol pritom, že okrem samotnej nadstavby, ktorou sa kapacity MŠ rozšíria o ďalšie dve triedy, pričom ich celkový počet stúpne na osem, je súčasťou rekonštrukcie aj obnova elektroinštalácie v pôvodných častiach budovy, rovnako tak vybudovanie novej prípojky vody. Náklady na investíciu sú vo výške približne 850.000 eur, mestská časť pri financovaní môže využiť eurofondovú dotáciu prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). 

S končiacou sa rekonštrukciou sa do objektu vrátia triedy, ktoré museli dočasne pôsobiť v náhradných priestoroch. "Podľa dohody a prísľubu dodávateľa stavebných prác budú už od septembra môcť fungovať aspoň štyri triedy na prvom nadzemnom podlaží," uviedol Krúpa. "Do škôlky tento rok prijmeme 100 detí a celková kapacita bude 190 detí. Čo je takmer o 50 viac ako v minulom roku," informoval Krúpa. Pre TASR zároveň uviedol, že ambíciou samosprávy je od ďalšieho školského roka 2020/2021 prijať do škôlky všetky deti, ktoré k septembru dosiahnu tri roky a majú trvalý pobyt v mestskej časti.

Zdroj: FB Záhorská Bystrica

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.