Vo Vrakuni je členom volebnej komisie 92-ročný Jozef Vaškeba. Viete, čím sa zviditeľnil?

29.2.2020
0

Zdroj: TASR - Ivan Kríž

Páčil sa vám článok?

Členom okrskovej volebnej komisie v bratislavskej Vrakuni na Základnej škole Železničnej je v súčasnosti aj 92-ročný dôchodca Jozef Vaškeba.

"Ja som bol 16 rokov členom ústrednej volebnej komisie a teraz už dva roky som ako okrskový člen. Už som zvyknutý na to, chodil som na kontroly ako člen ústrednej volebnej komisie a myslím, že je správne, ak občania idú voliť. Každý jeden, aby nezostávali doma. Budem mať pomaly 93 rokov, ale chodím ešte autom, tak nie je problém zúčastniť sa takto aktívne volieb," povedal Vaškeba.

Mediálne sa zviditeľnil, keď v roku 2018 vo vysokom veku neúspešne kandidoval v komunálnych voľbách za poslanca Vrakune. Už vtedy povedal, že voliť chodieva pravidelne od svojich 18 rokov. "Pokladám to za svoju občiansku povinnosť, tak som bol vychovávaný svojimi rodičmi, aby som sa aktívne zúčastňoval ako občan na chode štátu," povedal Vaškeba.

Vaškeba je rodákom z Levoče. Počas SNP na križovatke v Spišskom Štvrtku zachránil pred Nemcami skupinu 40 slovenských vojakov, keď ich bezpečne previedol cez lesnú cestičku, ktorú poznal.

(TASR) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.