Vajnory

Minulú nedeľu sa na ulici Alviano pred budovou Pizzerie Alviano v mestskej časti Bratislava - Vajnory začala skúšobná prevádzka novej ľadovej plochy, ktorá rozšíri možnosti trávenia voľného času v tejto časti Bratislavy.

  • Výstavba
  • 12.01.2006 00:00

Vajnory sa nezmierili s projektom CEPIT

0 0

Mestská časť Bratislava -Vajnory podala podnet na podanie prokurátorského protestu proti postupu mesta pri schvaľovaní urbanistickej štúdie vedecko-technologického parku CEPIT.

  • Doprava
  • 07.12.2005 00:00

Vajnorčanov trápi dopravná explózia

0 0

Otázky týkajúce sa dopravy dominovali pri rozhovoroch vajnorských poslancov s primátorom Andrejom Ďurkovským, ktorý v novembri navštívil túto obec v rámci svojich pravidelných návštev v jednotlivých mestských častiach.

  • Výstavba
  • 24.11.2005 00:00

CEPIT majú začať stavať už na budúci rok

0 0

Strategická investícia v podobe vedecko-technického parku CEPIT, ktorý by mal vyrásť v mestskej časti Vajnory, by sa mala začať realizovať už v budúcom roku a prvú časť prevádzok by mali otvoriť v roku 2007.

  • Zdravie a životný štýl
  • 13.10.2005 00:00

Budujú výnimočný typ kanalizácie

0 0

Medzi bežnou a vákuovou kanalizáciou je približne taký rozdiel v stupni pokroku ako medzi povrchovým odvodom splaškov a kanalizáciou - najmodernejší variant rozširujú v mestskej časti Vajnory.

  • Kultúra
  • 01.09.2005 00:00

Ilustrácie Dušana Nágela vo Vajnoroch

0 0

Ako sa leto schyľuje ku svojmu koncu a jeseň nadobúda jasnejšie kontúry, pripravuje sa aj ilustrátorská Bratislava na svoj najväčší sviatok, Bienále ilustrácií BIB 2005. Sprievodnou akciou tohtoročného Bienále je aj výstava knižného ilustrátora, akademického maliara Dušana Nágela, ktorú otvorili 3. septembra v galérii TYPO&ARS na Roľníckej ulici 349 vo Vajnoroch.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.