Vajnory

  • Zdravie a životný štýl
  • 13.10.2005 00:00

Budujú výnimočný typ kanalizácie

0 0

Medzi bežnou a vákuovou kanalizáciou je približne taký rozdiel v stupni pokroku ako medzi povrchovým odvodom splaškov a kanalizáciou - najmodernejší variant rozširujú v mestskej časti Vajnory.

  • Kultúra
  • 01.09.2005 00:00

Ilustrácie Dušana Nágela vo Vajnoroch

0 0

Ako sa leto schyľuje ku svojmu koncu a jeseň nadobúda jasnejšie kontúry, pripravuje sa aj ilustrátorská Bratislava na svoj najväčší sviatok, Bienále ilustrácií BIB 2005. Sprievodnou akciou tohtoročného Bienále je aj výstava knižného ilustrátora, akademického maliara Dušana Nágela, ktorú otvorili 3. septembra v galérii TYPO&ARS na Roľníckej ulici 349 vo Vajnoroch.

  • Výstavba
  • 16.06.2005 00:00

Diskusia o projekte CEPIT pokračuje

0 0

Zámer vybudovať vedecko-technologický park CEPIT naďalej sprevádza výmena názorov medzi magistrátom a mestskou časťou Vajnory, na území ktorej má park vyrásť.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.