Zaujímavé diskusie i hry: Staromestská knižnica prichádza s pestrým programom

20.11.2023
0

Zdroj: Staromestská knižnica

Páčil sa vám článok?

Staromestská knižnica v Bratislave si pripravila na koniec novembra bohatý program – prednášku o histórii konšpiračných teórií, večer venovaný Vianočnej kolede, herné popoludnie pre rodiny s deťmi a koncert experimentálneho dua. Vstup na podujatia, o ktorých nás informovala Lenka Čechvalová zo Staromestskej knižnice, je voľný.

Na konci novembra sa môžete tešiť na podujatia aj mimo Starého Mesta. Pozrite si ich prehľad. 

20. 11. o 17.00, Panenská 1 – Konšpiračné teórie v behu dejín
Etnologička Zuzana Panczová odhalí, čo sa skrýva pod pojmom konšpiračná teória a ako sa menil význam tohto pojmu v dejinách. Pozrieme sa na ich vplyv na spoločenské dianie, na príčiny ich obľuby ale aj na dôsledky ich zneužívania.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

22. 11. o 18.00, Blumentálska 10/a – Večer s vydavateľstvom Tatran
Na predvianočnom stretnutí predstaví vydavateľstvo Tatran jednu z najatraktívnejších noviniek – nové vydanie najobľúbenejšieho vianočného príbehu Vianočná koleda Charlesa Dickensa doplnenú nádhernými ilustráciami. Hosťami večera bude Klaudia Feketeová z vydavateľstva, Alexandra Strelková, prekladateľka nového vydania a Táňa Pauhofová, ktorá z knihy prečíta ukážky, moderátorkou bude Zuzana Golianová.
Organizuje Milujem knihy/Amo libris o.z. vďaka podpore MČ Bratislava-Staré Mesto.

23. 11. od 15.00 do 18.00, Blumentálska 10/a – HRY bez hraníc
Herné popoludnie pre slovenské a ukrajinské rodiny. Strávte so svojimi deťmi príjemný čas hraním moderných spoločenských hier, s pravidlami Vám pomôžu skúsený lektor. Podujatie sa uskutoční vďaka podpore Férovej nadácii.

24. 11. o 18.00, Miestna knižnica Petržalka, Vavilovova 26 – Zvuk knižnice: Boh Vajec & sklobeton
Experimentálne duo Vás vezme na bláznivú cestu elektronických zvukov a rytmov naprieč galaxiou. Slam poetry, dekonštrukcia dychovky slovenského malomesta a techno – to sú základné piliere hudobnej performance Richarda Grimma a Františka Pisaroviča.
Organizuje Milujem knihy/Amo libris o.z. vďaka podpore MČ Bratislava-Staré Mesto.

(ms)

Páčil sa vám článok?