Na aké novinky sa môžete tešiť? Vegánske hody sa vrátia do Starej tržnice už túto nedeľu

23.9.2022

Zdroj: Humánny pokrok, 2019

Páčil sa vám článok?

Vegánske hody po troch rokoch vynútenej pauzy opäť zavítajú do Starej tržnice. Už táto nedeľa, 25.9, sa tak stane ďalším sviatkom rastlinného a udržateľného stravovania. Návštevníci sa môžu tešiť na kvalitnú a pestrú gastro ponuku, viaceré novinky na trhu, ale aj vegánsku kozmetiku, knižky a celodenný sprievodný program.

"Vegánske hody sú najväčším festivalom rastlinného stravovania na Slovensku, ktorý už od roku 2009 prinášajú to najlepšie z udržateľnej rastlinnej kuchyne. V roku 2019 sa pre veľký úspech konali až v piatich slovenských mestách a prilákali spolu viac ako 30 000 návštevníkov a návštevníčok. Pandémia na tri roky tradíciu tohto podujatia pozastavila, avšak už túto nedeľu sa po dlhej prestávke vracajú v plnej sile," priblížil organizátor Martin Smrek.

Na festivale bude čakať viac ako 30 stánkov, pričom viaceré Bratislavu navštívia po prvýkrát. K dispozícii budú aj nápoje, okrem iných špeciálne remeselné pivá. Okrem jedla bude možné nakupovať aj iné vegánske produkty, a to napríklad kozmetiku či knihy. Nezaostáva ani sprievodný program, v ktorom sa už tradične vystriedajú kuchárske shows či zaujímavé prednášky. Pre obecenstvo navaria členky Slovenskej vegánskej spoločnosti, ale aj foodbloggerka Lucia Adamjáková, ktorá zároveň predstaví nové vegánske produkty.

Súčasťou podvečerného programu bude diskusia s úspešnou autorkou, Nikoletou Kováčovou, známou aj pod prezývkou Surová dcérka. Exkluzívne na nedeľných Vegánskych hodoch pokrstí svoju tretiu kuchársku knihu Slovegán 3. Krstnou mamou bude Kristína Tormová a fanúšikom a fanúšičkám sa určite ujdú aj podpisy či venovania!

Pandémia nám dala zabrať všetkým, no najviac gastronómii. “Počas posledných rokov nám náklady na organizáciu podujatia narástli na dvojnásobok. A v takejto situácii je nemysliteľné prenášať ich na reštaurácie, ktoré posledné roky sotva prežili. Preto sme sa rozhodli im poplatky, naopak, znížiť, a preniesť financovanie podujatia na ľudí, ktorým záleží na tom, aby vegánska gastronómia na Slovensku prekvitala,” uvádza manažérka eventu, Monika Dančová. Vegánske hody preto prvýkrát zaviedli vstupné, v symbolickej hodnote 2 eurá v predpredaji a 3 eurá na mieste. “Veríme, že ľudia pre toto rozhodnutie budú mať pochopenia a prídu podporiť svoje obľúbené prevádzky,” dodáva Monika Dančová. Vegánske hody sa budú konať  v nedeľu 25. septembra v Starej tržnici. Lístky je možné zakúpiť si v zvýhodnenej cene v predpredaji do soboty 24.9. TU. 

(nc)

Páčil sa vám článok?