V Starej tržnici sa večer koná spomienkový koncert pre Violu Macákovú

1.12.2019
0

Zdroj: F. B. V. M.

Páčil sa vám článok?

Neuveriteľne krutá smrť 34-ročnej učiteľky, fotografky a cestovateľky Violy Macákovej otriasla celým Slovenskom. Dnes večer sa v Starej tržnici koná spomienkový Koncert pre Violku. Vystúpia Para, Billy Barman, Korben Dallas, Hex, Longital a mnohí ďalší. Vstup je zdarma.

"Violku sme stratili mimoriadne násilným spôsobom. Všetkých nás to šokovalo a veľmi nás to zasiahlo. Violka mala dar spájať ľudí. Spojme sa aj my a symbolicky sa spoločne postavme zlu," informovali na sociálnej sieti organizátori.

Na akustickom koncerte bez nároku na honorár vystúpia Para, Billy Barman, Korben Dallas, Puding pani Elvisovej, Hex, Polemic, Le Payaco, Vec, Saténové ruky, Noisecut, Queer Jane, Jerguš Oravec, Longital, Jozef Lupták, Zuzana Mikulcová, Katarína Máliková, Andrea Bučko, Martin Geišberg. Záverečnú modlitbu prednesie Daniel Pastirčák.

Kapacita koncertu je obmedzená. Vstup je zdarma.

"Od 18:00 bude môcť každý prísť zapáliť sviečku a pripomenúť si Violku v priestore pred Starou tržnicou na Námestí Nežnej revolúcie. Koncert začne o 18:30 a potrvá približne do 22:00," spresňujú organizátori. 

Zuboženú a umierajúcu Violu Macákovú našli v pondelok 11. novembra ráno v areáli bratislavského prístavu. Napriek snahe záchranárov zomrela. 

(ms) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.