Zem sa škvarí: Aktivisti nainštalovali pred Prezidentský palác panvicu, prišla i Zuzana Čaputová

9.9.2019
0

Zdroj: Greenpeace Slovensko

Páčil sa vám článok?

S originálnym nápadom, ako upozorniť na ekologické problémy na Zemi, dnes prišli aktivisti Greenpeace Slovensko. Pod zemeguľu bo fontáne na Hodžovom námestí nainštalovali panvicu.

„Chceme poukázať na zhoršujúci sa stav klimatickej krízy," vysvetlili túto inštaláciu na svojom profile Greenpeace Slovensko na Facebooku.

Chcú tak vyjadriť podporu študentom, ktorí iniciujú klimaštrajk. Ten sa bude konať 20. septembra. 

Zdroj: Greenpeace Slovensko

​"Myslíme, že je potrebné vytvárať verejný tlak na politikov, ktorí podľa nášho názoru aj názoru študentov, klimatickú krízu podceňujú a neriešia dostatočne,“ dodali aktivisti.

Zdroj: Greenpeace Slovensko

Na námestí sa objavila i prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá je známa svojim angažovaným postojom k ekologickým problémom. "Pri aktivistoch sa na chvíľu zastavila aj pani prezidentka, ktorú v najbližších dňoch čaká rokovanie s ministrom životného prostredia, ako aj vystúpenie na Klimatickom summite OSN v New Yorku," napísal na sociálnu sieť Juraj Rizman, súčasný poradca prezidentky a bývalý šéf Greenpeace Slovensko.

Zdroj: FB Juraj Rizman - Slovenský ochranársky snem

(ms) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.