Časť Dunajskej promenády sa dočká rekonštrukcie: Developer ju opraví na vlastné náklady

1.6.2019
Dunajská promenáda pri River parčíku

Zdroj: JTRE

Páčil sa vám článok?

Dunajská promenáda pri známom ihrisku River Parčík sa bude od pondelka rekonštruovať. V spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto ju na vlastné náklady opraví developerská spoločnosť JTRE.

Práce sa začnú už v pondelok 3.júna 2019 a potrvajú približne mesiac. Rekonštrukcia nadväzuje na etapu obnovy promenády po Most SNP, ktorá sa uskutočnila minulý rok. Obchádzka pre chodcov aj cyklistov bude viesť okolo detského ihriska.

„Dunajská promenáda ako jeden z najvýznamnejších mestotvorných prvkov bude po dokončení rekonštrukcie ako jednotný celok tvoriť plnohodnotnú súčasť mestského života Bratislavčanov,“ povedal Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

„Som veľmi rada, že developeri, ako aktéri v území, chápu, čo znamená verejný záujem. Verím, že všetci Bratislavčania ako aj návštevníci ocenia zušľachtenie Dunajskej promenády,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Rekonštruovaný úsek bude potrebné dočasne uzavrieť. Bratislavčania však môžu využiť bezkolíznu obchádzkovú trasu okolo detského ihriska, čo si vyžiada zo strany návštevníkov promenády vyššiu mieru vzájomnej tolerancie.

"Rozumieme, že rekonštrukcia dočasne skomplikuje pohyb na promenáde, ale robíme všetko pre to, aby to ľudí zasiahlo čo najmenej. Bratislavčania za svoju trpezlivosť dostanú do užívania krajšie a bezpečnejšie nábrežie,“ dodal Pelikán.

Opravený úsek sa po skončení prác stane súčasťou Zóny tolerancie, ktorá vznikla na nábreží. Podobné iniciatívy sú pravidelnou súčasťou života západných metropol. 

(nc)

Páčil sa vám článok?