Ružinov

 • Zdravie a životný štýl
 • 14.06.2001 00:00

Nová koncepcia tepelného hospodárstva

0 0

Miestne zastupiteľstvo mestskej časti Ružinov schválilo Koncepciu obnovy a rozvoja tepelného hospodárstva. Jej cieľom je efektívne využívanie tepla a teplej úžitkovej vody v bytovo-komunálnej sfére, zabezpečenie komfortných služieb pre obyvateľov s transparentnými platbami za skutočne odoberané teplo a úžitkovú vodu.

 • Zdravie a životný štýl
 • 31.05.2001 00:00

Areál Štrkovca dostáva nový punc

0 0

Centrom oddychu a relaxu Ružinovčanov je nepochybne Štrkovecké jazero a jeho okolie. Táto lokalita je zároveň dejiskom viacerých pravidelných kultúrnych a športových aktivít. Mestská časť sa preto snaží možnosti jeho využitia pre všetky vekové kategórie ešte spestriť.

 • Kultúra
 • 17.05.2001 00:00

V Ružinove bude veterán rallye

0 0

V nedeľu 27. mája sa uskutoční Ružinovská veterán rallye 777. Táto zaujímavá atraktívna súťaž historických vozidiel a motocyklov je určená pre vozidlá od roku výroby 1965.

 • Samospráva
 • 17.05.2001 00:00

Zrevitalizujú ďalší vnútroblok

0 0

Už v najbližších týždňoch by sa malo v Ružinove začať s revitalizáciou ďalšieho vnútroblokového priestoru. Do konca roka dostane nový vzhľad vnútorný blok Jašíkova - Obilná ulica, kde opravia detské ihrisko, osadia spevnené plochy a vysadia nové okrasné rastliny.

 • Výstavba
 • 17.05.2001 00:00

Shopping Park Bratislava sa už stavia

0 0

Začiatkom mája sa začalo na Galvaniho ulici s výstavbou obchodného centra Shopping Park Bratislava. Náklady na výstavbu dosiahnu 2,4 miliardy korún a komplex sa má dokončiť do apríla 2002.

 • Zdravie a životný štýl
 • 17.05.2001 00:00

Personál dokáže pokaziť aj chuť do jedla

0 0

Som stálou čitateľkou vašich novín a nakoľko si rada prečítam aj vašu rubriku „Bedeker gurmána“ celá nadšená som pozvala celú rodinu v piatok večer 11. mája do Pizzerie Bezzinka, ktorej návštevu odporúčate v poslednom čísle novín.

Päťčlenný tím Bratislavských novín testoval ponuku jedál na vianočných trhoch. Kým minulý rok sme ochutnávali netradičné špeciality, tentoraz sme si vyberali stánky, ktoré mali v názvoch „tradičný“, „domáci“ či „ako od babičky“. Oplatí sa veriť upútavkám?

Keď sa pozriete na postavy v Amesovej izbe, pochopíte, že vidieť niečo na vlastné oči neznamená vždy vidieť objektívnu realitu. Tu neplatí - čo vidíš, to je. Pre tento zmyslový zážitok netreba chodiť až do Tricklandie, Amesovu izbu nájdete aj v Bratislave. A užiť aj zvečniť si ju môžete bezplatne.

Na sociálnej sieti sa dnes predpoludním objavili fotografie urobené približne pred týždňom v lese nad Dúbravkou. Vidno na nich stromy, okolo ktorých je nasnežené, ale zároveň nespočetné množstvo okrúhlych útvarov v pomerne pravidelných radoch, na ktorých biela pokrývka nie je. Nielen obyvatelia Dúbravky si celý deň lámali hlavy, čo alebo kto takéto niečo mohol na snehu vytvoriť...

Prípad 71-ročného pána Mariána Šipkovského z Vrakune, ktorý zaplatil za cestu taxíkom z Kramárov do Vrakune takmer 100 eur zaujal obrovské množstvo ľudí. Niektorí sa dokonca rozhodli, že dedkovi prispejú aj finančne, aby v ňom nezostal pocit, že starých ľudí možno takto beztrestne zneužívať na vlastné obohatenie. Na sociálnych sieťach sa už objavila aj fotografia auta ako aj tváre nepoctivého taxikára Aladára Čóku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.