Ružinov

  • Výstavba
  • 17.11.2005 00:00

Na Štrkovci budú stavať byty a kancelárie

0 0

V priebehu budúceho roku by mali začať stavať na Tomášikovej ulici na okraji sídliska Štrkovec nové polyfunkčné centrum pozostávajúce z administratívnej a bytovej časti.

  • Doprava
  • 10.11.2005 00:00

Semafory začnú fungovať ešte v novembri

0 0

Stavbu cestnej svetelnej signalizácie na uliciach Tomášikova - Seberíniho, ktorá má zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky v tejto lokalite, dokončili ešte v septembri, napriek tomu semafory stále nie sú v prevádzke.

  • Výstavba
  • 27.10.2005 00:00

K bizniscentrám majú pribudnúť aj vežiaky

0 0

V lokalite medzi Plynárenskou a Jarabinkovou ulicou neďaleko miest, kde v uplynulých rokoch vyrástlo viacero biznis centier, by mal pribudnúť ďalší veľký polyfunkčný komplex s názvom Trinity.

  • Doprava
  • 27.10.2005 00:00

Miletičovu ulicu tento rok neuzatvoria

0 0

Pre rekonštrukciu križovatky ulíc Košická a Miletičova v Bratislave by do konca tohto roka nemali byť žiadne obmedzenia dopravy. Informoval o tom Ladislav Csáder, riaditeľ spoločnosti Metro, ktorá je investorom rekonštrukcie.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.