Ružinov

  • Výstavba
  • 13.02.2003 00:00

Podniková predajňa Ryba ustúpi mostu

0 0

Výstavba Mosta Košická si vyžiada rôzne zmeny a zasiahne aj do existujúcich areálov v blízkosti Košickej ulice. Našich čitateľov zaujímalo, čo sa stane s podnikom Ryba, najmä jeho obľúbenou podnikovou predajňou.

  • Zdravie a životný štýl
  • 16.01.2003 00:00

Prestavba kúpeľov Centrál je reálnejšia

0 0

Ministerstvo životného prostredia odporúčalo realizáciu zámeru prebudovať bývalé Kúpele Centrál na Polyfunkčné centrum Centrál. Vyplýva to zo záverečného stanoviska, ktoré vydalo toto ministerstvo.

  • Výstavba
  • 19.12.2002 00:00

Nadstavba na Trenčianskej ohrozuje dom

0 0

Obyvatelia Trenčianskej ulice majú obavy z hroziaceho statického narušenia domu, v ktorom žijú. Príčinou je dvojpodlažná nadstavba objektu, ktorú staviteľ buduje odchylne od schváleného projektu pre stavebné povolenie.

  • Kultúra
  • 19.12.2002 00:00

Prievoz bol centrom zeleninárov

0 0

Hovorí sa, že za starých čias bolo lepšie. Táto známa pravda, vekmi preverená, mi vždy napadne, keď v stánkoch pozerám tie nekresťanské ceny ovocia. Tento rok som tuším po prvý raz v živote neochutnal marhule, pretože ceny oscilovali okolo 80 korún. Takže si na naše marhule alebo zeleninu zaspomínam, dúfam však, že to nebude definitívne rekviem.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.