Prešla nečakane veľkou rekonštrukciou: V Ružinove sprejazdnili Kladniansku ulicu
Zdroj: FB Martin Chren - starosta Ružinova
Po rekonštrukcii minulý týždeň obnovili premávku na opravenej Kladnianskej ulici v Prievoze. Informoval o tom starosta bratislavského Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti.
"V prvom rade sa musím ešte raz ospravedlniť, že oprava trvala dlhšie, než sme plánovali. Pri opravách ciest vždy okrem výmeny asfaltu opravujeme aj podklad a počítame s tým finančne aj časovo. Tu sme však po otvorení cesty zistili, že sa pod ňou doslova žiaden podklad nenachádzal. Prievoz je najstaršou časťou Ružinova, Kladnianska jednou z najstarších ulíc - desaťročia, ak nie celé storočie, sa tu len látalo a poriadne nerekonštruovalo," vysvetlil Chren.
Oproti plánovanej obnove asfaltu tak bolo treba celú cestu vlastne postaviť odznova - jama po celej dĺžke mala asi polmetrovú hĺbku a nanovo sa robili všetky podkladové vrstvy. Celkový rozsah prác sa tak podľa starostu takmer strojnásobil.
Kladnianska po oprave.
"Dnes už je ale cesta hotová vrátane vjazdov do dvorov a parkovacích miest z dlažby. Dve križovatky sú celé vyvýšené, vrátane miest pre priechod chodcov, čo je súčasťou nášho projektu zvyšovania bezpečnosti a utlmovania tranzitnej premávky cez Prievoz - pri vjazde do takejto križovatky je vodič automaticky nútený spomaliť," dodal starosta.
Vodorovné značenie čiar a priechodov dokončia na jar. Podľa starostu to je kvôli počasiu a navyše maľovanie je vždy lepšie nerobiť na čerstvo položený asfalt, pretože tak dlhšie vydrží.
(ms)