Ahoj, sused! Ružinov organizuje akcie na spoločné spoznávanie a posilnenie susedských vzťahov

23.5.2023
0

Zdroj: FB Cultus Ružinov

Páčil sa vám článok?

V Ružinove si uvedomili, aký dôležitý je pre ľudí pocit spolupatričnosti a silných vzťahov medzi susedmi. Preto pre obyvateľov a ich priateľov vytvorili nový priestor na spoločne spoznávanie pod názvom „Ahoj sused!“.

Tento priestor bude slúžiť ako miesto, kde sa budú môcť obyvatelia Ružinova stretávať, spoznávať sa a organizovať spoločné aktivity. Má to byť to miesto, kde sa bude dať vytvoriť silnejšia komunita a kde sa budú môcť obyvatelia podieľať na rozvoji svojho okolia.

„Ahoj sused! je skvelou príležitosťou na stretnutie sa s novými ľuďmi, spoznanie susedov a užitie si príjemného dňa v komunite," uviedol starosta Ružinova Martin Chren.

Rodiny s deťmi sa môžu tešiť na divadelné predstavenia o 16:00 hod. Okrem toho budú k dispozícii aj tvorivé dielne, ktoré podporia tvorivosť a fantáziu detí. Veľkým lákadlom budú spoločenské hry pre všetky vekové kategórie. Po zábavnom tanečnom programe plných hier a súťaží s animátormi, si susedia budú môcť dopriať osviežujúce nápoje a malé občerstvenie v zdravom bare.

Na podujatí sa bude dať zakúpiť sezónne ovocie a zelenina z farmy. Farma Roli báči je malá rodinná farma, ktorá sa zaoberá ekologickým poľnohospodárstvom.

Na dynamickej bezplatnej hodine LATINOFIT s Lenkou Považanovou  si susedia zatancujú/ zacvičia v rytme salsy, samby, merengue, cha-cha a mnohých ďalších.

V zelenom stánku Knižnice Ružinov, v dňoch  27. – 28. mája, nájdete knižný swap, ktorý je príležitosťou pre všetkých, ktorí sa chcú zbaviť kníh, ktoré už nepotrebujú, alebo získavať nové tituly do svojej zbierky. Každý účastník môže priniesť maximálne 5 kusov kníh, ktoré by mali byť čisté a nepoškodené. Odniesť si však môže koľko kníh chce. V stánku bude prebiehať aj bezplatné zápisné do pobočiek Knižnice Ružinov.

Susedské stretnutia sa už konali na Trávnikoch a Ostredkoch a v pláne sú nasledujúce:  


27. máj Starý Ružinov, Detské ihrisko Líščie Nivy,
28. máj Pošeň, Multifunkčný športový areál Andreja Mráza,
3. jún Ružová Dolina, Ihrisko Miletičova.
4. jún Trnávka, park na Vietnamskej ul.,

Vstup je zadarmo, podujatie rganizuje mestská časťRužinov a CULTUS Ružinov.

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?