V stredu otvárajú Street food na Duláku, orientovať sa chce viac na domácich ako turistov

29.6.2020
0

Zdroj: Marián Dekan

Páčil sa vám článok?

Ďalšie gastronomické podujatie, na ktoré sa môžu Bratislavčania tešiť. Minulý rok sa s veľkým úspechom stretli Vianočné trhy na Duláku, na ktorých ľudia ocenili okrem kvality jedál aj komornejše prostredie. Na vianočné kulinárske podujatie chce nadviazať Street food na Duláku, ktorý otvoria v stredu 1. júla.

"Prínosom bude komornejšia a útulnejšia atmosféra, pričom podujatie sa bude orientovať skôr na domácich návštevníkov ako turistov a bude slúžiť viac pre potreby lokálnej komunity v Ružinove," informoval Maroš Mačuha z občianskeho združenia Skrášlime Slovensko, ktoré podujatie organizuje.

Prvý Street food na Duláku sa koná od 1. do 5. júla 2020 s otváracími hodinami stánkov od 10:00 do 21:00. Ako pre Bratislavské noviny prezradil Maroš Mačuha, oproti vianočnému podujatiu sa obohatí sortiment, kuchyňa rozšíri svoj medzinárodný rozmer, no duch podujatia zostáva nezmenený. 

"Pri predajcoch kladieme dôraz na originalitu, pestrosť a kvalitu sortimentu, ako aj na estetickú stránku ambulantného predaja," dodal. Súčasťou bude aj kultúrny program a atrakcie pre deti. 

Stánky, ktoré na Dulovom nájdete:

King's Beef
Regal Burger
La Donuteria
Palmstreetboyz
Mumba Expres
Raclette
Ja Som Langoš
Podpecníky
Glutenfreaks
Lucky Grill
Nobell
Goranga
Bistro Familia
Reštaurácia sv. Hubert

Galette Bretónske Palacinky
Chute Malých Karpát 
Ovocinár Hrehor
Tulac Café
Vinopublica
Bufé na Duláku - Craft Beer
Otec a Syn
a ďalší


(ms)

Páčil sa vám článok?