V Ružinove lekár nakazil kolegu, zatvorili gynekologické oddelenie

22.3.2020
0

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva

Páčil sa vám článok?

K veľkej nezodpovednosti malo dôjsť na oddelení gynekológie v nemocnici v bratislavskom Ružinove.

Ako informoval portál cas.sk, lekár mal zatajiť svoju cestovateľskú anamnézu a taktiež infikovať ochorením Covid-19 svojho kolegu, ktorý už bol pozitívne testovaný. Podľa informácií spomínaného portálu mali v Ružinove zatvoriť celé gynekologické oddelenie.

Ako neskôr informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí, na Gynekologicko-pôrodníckej klinike pôsobili až dvaja lekári, ktorí javili známky respiračného ochorenia a vrátili sa z lyžovačky v Taliansku. Na klinike vyšetrovali dokonca bez ochranných prostriedkov. U jedného z ich kolegov už koronavírus potvrdili. Výsledky testov tejto dvojice budú známe večer. Ak aj u nich budú pozitívne, znamená to, že do karanté bude musieť ísť veľké množstvo zdravotníkov. 

"Nemocnica prijala prísne epidemiologické opatrenia a všetky akútne zákroky z kliniky presunuli do nemocníc na Antolskej ulici v Petržalke a na Kramároch," dodal Krajčí.

V súčasnosti je oficiálne koronavírusom na Slovensku infikovaných oficiálne 185 ľudí.

Správu budeme aktualizovať.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.